Dlaczego warto przyjechać?

IV edycja targów World Travel Show, która odbyła się . na terenie Ptak Warsaw Expo, zgromadziła ponad 76 tysięcy odwiedzających – amatorów podróży, a także członków korpusu dyplomatycznego, przedstawicieli samorządów terytorialnych i przedstawicieli branży.

WEŹ UDZIAŁ

Konferencje branżowe

23 października 2020

Panele dyskusyjne Ministerstwa Sportu i Turystyki

Warsztaty „Efektywna organizacja czasu pracy w celu zwiększenia wyników sprzedaży obiektów hotelowych w segmencie MICE”

Szkolenie „Storytelling dla turystyki”

Polska Izba Turystyki

  • „Turystyka szkolna i wypoczynek dzieci i młodzieży w świetle obowiązujących przepisów oświatowych i turystycznych” – konferencja dla nauczycieli, dyrektorów szkół i biuro podróży.
  • Podnoszenie kwalifikacji pracowników sektora turystyki – prezentacja programu szkoleniowego PARP dla MŚP z refundacją do 80%.

Krakowska Izba Turystyki

  • Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Izb i Organizacji Turystycznych
    Spotkanie przedstawicieli izb, stowarzyszeń oraz innych organizacji branży turystycznej w celu wypracowania wspólnych działań dla rozwoju branży turystycznej w zakresie szeroko rozumianej turystyki przyjazdowej i wyjazdowej.
  • Ochrona praw konsumentów, zakres ubezpieczeń i roszczeń turystów i pasażerów, obowiązki organizatorów, agentów i przewoźników.
  • Czas pracy kierowców autobusów turystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia turystycznych imprez autokarowych. Zakres odpowiedzialności organizatora i przewoźnika.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Z TRADYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ – DESIGN THINKING o turystyce wiejskiej i agroturystyce, czyli warsztaty twórczych rozwiązywań, których celem będzie identyfikacja, analiza, rozpowszechnianie oraz wymiana wiedzy i dobrych praktyk z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki, umożliwiających wypracowanie podstaw do utworzenia systemowego podejścia dla turystyki wiejskiej i agroturystyki w Polsce

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Odpoczywaj na wsi”, którego realizatorem jest konsorcjum w składzie: Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów”

Kadry Turystyki

Połącz pracę z pasją podróżowania – dla zgłoszonych uczestników

Kształcimy kadry turystyki – dla nauczycieli szkół średnich i akademickich, dla zintegrowanego systemu kwalifikacji w turystyce

Strefa konsultacji dla biur podróży w temacie dofinansowania szkoleń.

Organizator Meeting Planner

23 października 2020


Oferta turystyczna – ofertą dla organizatora wydarzeń?
Jakie są oczekiwania organizatorów wydarzeń wobec ofert, z których tworzą programy konferencji, kongresów, podróży motywacyjnych i nagrodowych czy wydarzeń integracyjnych. Jakie działania należy podjąć, jakie zadania zrealizować, żeby oferta turystyczna była ofertą dla turystyki biznesowej – mając na uwadze stereotyp, że popularność produktu, a tym samym jego atrakcyjność dla turysty indywidualnego, wyklucza atrakcyjność dla turysty biznesowego. Jakich narzędzi użyć w komunikacji i promocji takiej oferty. Na jakie wymaganie we współpracy z organizatorami turystyki biznesowej należy być przygotowanym.

Dobre praktyki w organizacji wizyt studyjnych dla organizatorów wydarzeń / turystyki biznesowej
Jak zaprezentować destynację, ofertę turystyczną organizatorom wydarzeń w ramach podróży studyjnych (fam tripów). Kiedy i dla kogo taką podróż warto organizować. Jak zbudować program. Jak przygotować program takiej wizyty, aby przyniósł oczekiwane rezultaty. Najczęściej popełniane błędy i najlepiej sprawdzające się rozwiązania w kontekście tego, czego oczekują uczestnicy takiego sposobu prezentacji oferty. Kiedy środki zainwestowane w podróż studyjną będą inwestycją, a kiedy tylko wydatkiem.

24 października 2020


Kurs animacji czasu wolnego w ośrodku wypoczynkowym

25 października 2020


Konferencja „Przeciwdziałanie wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w turystyce”
organizator merytoryczny: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
patronat: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Warsztaty „Przeciwdziałanie wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w turystyce – warsztat dla pracowników obiektów hotelowych”

Szkolenie „Prawo turystyczne”

SPOTKASZ GWIAZDY

Tylko na World Travel Show w jednym miejscu i czasie spotkasz znanych podróżników. Spotkania z podróżnikami to tysiące podróżniczych przygód i inspiracji. Co więcej, w “Strefie Fana”, będziesz mógł z każdym porozmawiać, napić się dobrej herbaty, zdobyć autograf czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

POZNASZ NAJNOWSZE TRENDY

W programie wydarzenia znajdziesz liczne premiery, a także interesujące pokazy i prelekcje, podczas których poznasz najnowsze kierunki w turystyce.

POSZERZYSZ WIEDZĘ

Targi World Travel Show to także mnóstwo godzin konferencji, szkoleń, seminariów, prelekcji, podczas których zdobędziesz nową, cenną wiedzę dotyczącą ciekawych destynacji, inspirujących kierunków, prawa w turystyce, planowania podróży oraz dowiesz się, jak zmotywować się i ruszyć w podróż.

SPECJALNE OFERTY

To najlepsze miejsce na złapanie targowych okazji: tu wykupisz wycieczkę, zobaczysz tutaj sprzęt turystyczny i przetestujesz go przed zakupem, akcesoria, produkty regionalne. Zapoznasz się z ofertą touroperatorów, biur podróży i przewoźników.

ODKRYJESZ NOWE SMAKI

Jeżeli nie lubisz podróżować to zapraszamy Cię na World Travel Show gdzie odbędziesz kulinarną podróż przez smaki świata. Spróbujesz tu dań kuchni azjatyckiej, wietnamskiej, chińskiej, libańskiej i wiele więcej.
Przygotowaliśmy także strefę naszych tradycyjnych regionalnych produktów.

Edukacja na World Travel Show

Zapraszamy młodzież szkolną do udziału w World Travel Show. Wypełniony formularz należy odesłać na adres: edukacja@warsawexpo.eu
Przesłanie formularza zgłoszeniowego upoważnia do jednorazowego zakupu biletów dla grupy zorganizowanej w cenie 10 zł za osobę na Targi w dniu 24-26 Listopada 2022.

Przez wszystkie 3 dni trwania targów World Travel Show kursować będzie bezpłatny autobus z centrum Warszawy (przystanek Centrum 03) do Ptak Warsaw Expo. Aby zapoznać się z rozkładem jazdy autobusu kliknij w poniższy przycisk.

Kontakt dla grup szkolnych
edukacja@warsawexpo.eu

Dojazd

Największe targi turystyczne World Travel Show odbędą się w dniach 24-26 Listopada 2022 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, Al. Katowicka 62, 05-830 (Kliknij i wyznacz trasę dojazdu z Google Maps). Ptak Warsaw Expo to obecnie największe i najnowocześniejsze Centrum Targowo-Kongresowe, zlokalizowane tuż pod Warszawą.

Lokalizacja naszego obiektu gwarantuje szybki i łatwy dojazd ze wszystkich części Polski, a dla gości zagranicznych z Lotniska im. F.Chopina. Zapewniamy przestronne, profesjonalnie przygotowane hale wystawiennicze, duży parking oraz dogodny rozładunek.

Samochodem

Ptak Warsaw Expo znajduje się bezpośrednio przy trasie S8 w kierunku na Katowice. Zjazd Paszków. Dojazd z okolic lotniska Okęcie zajmie około 10 minut. Z centrum Warszawy – 15 minut. Z parkowaniem nie będzie problemu, nasze centrum dysponuje 15 000 miejsc parkingowych!

Autobusem

Autobusy linii 703, 711 z zajezdni Krakowska P+R do przystanku „Paszków” lub autobus 733 do przystanku „Centrum Mody”. Uwaga! „Przystanek Paszków” i „Centrum mody” mieszczą się w II strefie biletowej. W bilety zaopatrzyć się można w większości kiosków, w biletomatach oraz autobusach.

Pociągiem

Warszawa posiada trzy stacje kolejowe dla pociągów dalekobieżnych: Dworzec Centralny (Warszawa Centralna), Dworzec Wschodni (Warszawa Wschodnia) oraz Dworzec Zachodni (Warszawa Zachodnia). Z dworca zachodniego do Ptak Warsaw Expo można dojechać samochodem już w 13 minut (wg Google).

Samolotem

Warszawa posiada dwa porty lotnicze: Międzynarodowe Lotnisko im. F.Chopina (IATA: WAW) obsługujące wszystkie główne linie lotnicze oraz Lotnisko w Modlinie (IATA: WMI) obsługujące tanie linie lotnicze. Warsaw Expo jest również dogodnie położone względem lotniska w Łodzi (IATA: LCJ). Ze względu na najlepsze połączenie z Warsaw Expo, zalecamy skorzystanie z Lotniska F. Chopina.

FAQ | Praktyczne informacje

Kiedy odbywają się targi?

Targi World Travel Show odbędą się w terminie 24-26 Listopada 2022 roku.

Godziny zwiedzania:*
Sobota: 10:00-18:00
Niedziela: 10:00-17:00
*godziny mogą ulec zmianie

Gdzie odbywają się targi?

Targi odbywają się w Ptak Warsaw Expo, Al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn, 114D Wolica*
* Wskazówka: Nie musisz wpisywać całego adresu! Wystarczy, że wpiszesz Ptak Warsaw Expo w mapach Google.

Czy mogę kupić bilet na miejscu/przez internet?

Bilety będą dostępne w przedsprzedaży internetowej oraz na miejscu w recepcjach podczas trwania targów World Travel Show. Rekomendujemy kupno biletu drogą internetową – dzięki temu zaoszczędzą Państwo czas na staniu w kolejce na miejscu!

Czy parking jest płatny?

Parking przez cały czas trwania targów jest bezpłatny.

Czy jest dostępna szatnia? Czy mogę zostawić walizkę w szatni?

Tak. Na terenie hal znajdują się szatnie i będzie można zostawić w nich małą walizkę.