Strefy tematyczne

Strefy tematyczne 2018-09-18T11:58:17+00:00

Salon Turystyki Krajowej

Przedstawicielstwa województw, regionów, gmin i miast, a także hotele, muzea i atrakcje turystyczne z całej Polski zaprezentują się w Salonie Turystyki Krajowej.

“Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” – znany aforyzm poety Stanisława Jachowicza świetnie pasuje do naszej znajomości lokalnych atrakcji turystycznych, które często przegrywają u nas z tymi zagranicznymi. A przecież Polska ze swoim zróżnicowanym krajobrazem może pochwalić się pięknym morzem, licznymi jeziorami, a także górami i ogromnymi lasami. Mamy również doskonałe zabytki architektoniczne z różnych okresów historycznych.
Podczas World Travel Show, w Salonie Turystyki Krajowej swoją ofertę zaprezentują miasta, regiony i gminy z całej Polski. Wystawcami będą także atrakcje turystyczne: hotele, pensjonaty, muzea, centra rozrywki czy ogrody zoologiczne.

Salon Turystyki Zagranicznej

Na World Travel Show swoją ofertę pokażą kraje i regiony turystyczne z całego świata: od Europy, przez Azję, aż po Amerykę Południową.

Odwiedzając Salon Turystyki Zagranicznej na World Travel Show możemy odbyć błyskawiczną, trzydniową podróż dookoła świata: zobaczyć pokazy tańców z różnych regionów globu, prezentacje muzyczne czy kulinarne przygotowane przez ambasady.
Dodatkowe atrakcje, a także szczegółowe informacje o krajach i regionach czekać będą na stoiskach.

Festiwal Kultur Azji

Poznaj smaki i brzmienia Azji. Odkryj jej kulturę, sztukę oraz kuchnię i przekonaj się, dlaczego warto ją odwiedzić.

Azja zachwyca wszystkich swoją niezwykłą różnorodnością, a jej odmienność kulturowa przyciąga w magiczny sposób. FESTIWAL KULTUR AZJI to miejsce prezentacji oferty turystycznej i kulturalnej tego fantastycznego, zamieszkiwanego przez wiele narodów kontynentu. Odwiedzający poczują klimat Azji i zainspirują się do prawdziwej, orientalnej wyprawy.

Nasz Festiwal to pokazy tradycyjnych tańców, strojów narodowych, sztuk walki, atrakcje kulinarne i degustacje potraw, prezentacje najciekawszych destynacji turystycznych i mnóstwo ciekawych warsztatów. Jednym zdaniem, błyskawiczna przygoda z Azją w samym sercu Europy
– w podwarszawskim PTAK WARSAW EXPO podczas targów WORLD TRAVEL SHOW.

W programie m.in..:

  • Warsztaty z parzenia herbaty
  • Warsztaty z ubierania kimona
  • Pokazy live cooking
  • Pokazy strojów narodowych
  • Pokazy tańców folklorystycznych
  • Warsztaty kaligrafii japońskiej

Strefa Turystyki Leczniczej

Prezentacja oferty miejscowości uzdrowiskowych, domów zdrojowych, sanatoriów, a także ośrodków SPA i klinik.

Dla większości z nas wakacyjny wyjazd to świetny sposób na regenerację duszy i ciała, ale świeże powietrze, zmiana otoczenia, zwolnienie tempa i duża dawka słońca to nie jedyne lekarstwa, które turystyka ma nam do zaoferowania. W naszym kraju działa bowiem mnóstwo ośrodków leczniczych, położonych w miejscowościach o wielu walorach turystycznych, wyspecjalizowanych w leczeniu i łagodzeniu różnych dolegliwości zdrowotnych.
Od morza aż po góry trafić możemy zarówno na ośrodki SPA, sanatoria i inne kompleksy lecznicze, w których można nie tylko w komfortowych warunkach zadbać o zdrowie, ale też odpocząć od codzienności. Wiele z nich zaprezentuje swoją ofertę w Strefie Turystyki Leczniczej na World Travel Show.

Strefa Innowacji i Technologii w Turystyce

Rewolucja technologiczna dzieje się na naszych oczach i wpływa na wszystkie branże, także turystykę. Co więc robić, żeby nie zostać w tyle? Dowiemy się w Strefie Innowacji i Technologii w Turystyce. To tutaj bowiem wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania dla turystyki: systemy rezerwacji hoteli i noclegów, aplikacje mobilne, branżowe startupy itp.

Masz biuro podróży ?

Zarejestruj się na targi i odbierz zaproszenie
na największe targi turystyczne

ZAREJESTRUJ SIĘ