Strefa biznesowa

Strefa biznesowa 2018-10-12T12:01:30+00:00

Targom World Travel Show co roku towarzyszą ciekawe wydarzenia konferencyjne.
Podczas trzeciej edycji odbędzie się kilka takich wydarzeń.

Event Biznes – V Edycja
Piątek, 19 października

Wydarzenie w pełni poświęcone tematyce eventu, jako jednego z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych, pozwalających dotrzeć bezpośrednio do grup docelowych realizowanych projektów i z powodzeniem realizować cele biznesowe.

Organizatorem i pomysłodawcą konferencji jest Stowarzyszenie Branży Eventowej (SBE).

Konferencja Event Biznes skierowana jest przede wszystkim do managerów i dyrektorów działów marketingu, do managerów i specjalistów z działów zakupów oraz członków zarządów odpowiedzialnych za komunikację w swoich firmach.

Spotkanie ma na celu zapoznanie uczestników z nowoczesnymi formami promocji służącymi budowaniu marki oraz ukazanie możliwości i korzyści sprzedażowych i wizerunkowych płynących z wykorzystania event marketingu.

Na konferencję zaproszeni zostaną prelegenci stanowiący niepodważalny autorytet w świecie Event Marketingu z bogatym portfolio projektów, zrealizowanych dla największych marek. Program opracowują znawcy branży – Rada Programowa wraz z Stowarzyszeniem Branży Eventowej.

DR. TOMASZ SOBIERAJSKI

Socjolog, Badacz Metodolog

PETROS PSYLLOS

Programista, Elektronik

MICHIEL POOL

Kierownik Global Events Członek Customer Engagment Leadreship Team

MICHAŁ KIBIL

Adwokat, Partner zarządzający w Kancelarii Kibil i Partnerzy

PROF. JERZY BRALCZYK

Językoznawca

Jubileuszowa Konferencja Event Biznes ’18 – Znamy pierwszych prelegentów

Stowarzyszenie Branży Eventowej 19 października br. zaprasza po raz kolejny managerów, dyrektorów działu marketingu, specjalistów z sekcji zakupów oraz członków zarządów, odpowiedzialnych za komunikację i marketing, ekspertów PR i HR w świat informacji z zakresu budowania marki oraz korzyści sprzedażowo-wizerunkowych, wykorzystywanych w event marketingu.
Najlepsi specjaliści branży eventowej zarówno z Polski, jak i z zagranicy – w Ptak Warsaw Expo – przekażą uczestnikom szerokie kompendium wiedzy na temat event marketingu.

Założeniem programu Event Biznes jest przedstawienie możliwości zastosowania narzędzi z zakresu event marketingu w różnych aspektach działalności przedsiębiorstw, instytucji, stowarzyszeń. Pozycja eventu jako narzędzia komunikowania się i event marketingu jako znaczącego elementu zintegrowanej komunikacji marketingowej wyraźnie się umacnia. Są to narzędzia, których stosowanie daje ogromny potencjał w realizacji celów biznesowych, budowania relacji, zarządzania w kontekście współczesnych wyzwań, jakimi są m.in. deficyt zaangażowania, czy przeładowanie informacyjne. Jednak jak je efektywnie wykorzystywać? Marta Chmielewska, Dyrektor Programowa konferencji oraz Prezes Zarządu SBE podkreśla, że tegoroczna edycja Event Biznes ma pomóc w znalezieniu odpowiedzi jak skutecznie sobie radzić z problemami przemysłu spotkań w XXI wieku. Dodaje, że program wydarzenia został skonstruowany pod kątem jak najszerszego dostępu uczestników konferencji do użytecznych, praktycznych, przekazywanych przez wybitnych specjalistów informacji.

Program konferencji Event Biznes ma dostarczyć:

– praktyczne rozwiązania w zakresie event marketingu,
– inspiracje wynikające ze światowych trendów i doświadczeń praktyków w obszarze kreowania eventów,
– wnioski wynikające z analiz trendów w socjologii, marketingu, rozwoju nowych technologii,
– wymianę doświadczeń pomiędzy praktykami stosującymi event marketing w swoich strategiach budowania marki, promocji, zarządzania i inne,
– wsparcie formalne i warsztatowe zleceniodawców organizacji wydarzeń, dotyczące funkcjonowania w branży eventowej.

Prelekcje zainicjowane podczas konferencji Event Biznes 2018 skupią się wokół następujących bloków i zagadnień:

1. Wyzwania
2. Nowe technologie
3. Event w zintegrowanej komunikacji marketingowej
4. Event w Employer brandingu
5. Przepisy prawa i standardy.

W ramach ww. zaprezentowane zostaną: przekrojowe analizy, studia przypadków projektów z wykorzystaniem różnego rodzaju wydarzeń, zmiany w przepisach, dotycząca organizacji wydarzeń, uczestnictwa w nich i odpowiedzialności organizatorów oraz opinie zaproszonych ekspertów i praktyków. Z okazji piątej, jubileuszowej edycji konferencji Event Biznes jeden z bloków tematycznych poświęcony będzie celebracji, która często jest głównym celem eventów.
Nad programem merytorycznym wydarzenia czuwa 20-osobowa Rada Programowa.Magdalena Kondas Dyrektor Programowa konferencji podkreśla, że program jest efektem współpracy członków Rady, którą tworzą przedstawiciele korporacji i stowarzyszeń, świata nauki, agencji eventowych oraz podwykonawców. Zderzenie potrzeb, opinii i niekiedy bardzo burzliwe dyskusje doprowadziły do wyboru kluczowych zdaniem Rady zagadnień.

W tym roku nie zabraknie wspaniałych mówców, którzy spojrzą na event z zupełnie innowacyjnej strony, ale również z perspektywy rynku polskiego i zagranicznego.

Szczegółowe informacje: http://sbe.org.pl/edycja-v-2/

Organizatorzy zdradzają, że jednym z prelegentów tegorocznej konferencji będzie Michiel Pool (Head of Global Events External Activation and Engagement, Ericsson) , który podzieli się wiedzą z zakresu eventu i marketingu zintegrowanego z perspektywy marki Ericsson.
Zaszczytem będzie obecność profesora Jerzego Bralczyka – cenionego językoznawcy, który na jubileuszową 5. edycję konferencji przygotował wykład o językowych sposobach celebracji. Dzięki prelekcji pana Profesora będzie można dowiedzieć się co to znaczy celebrować oraz jak zbudować przekaz za pomocą wydarzenia, aby ten cel osiągnąć.
Kierunki rozwoju branży eventowej w najbliższym czasie – branża zadaje sobie pytania: czy powinniśmy dążyć do upraszczania i wracać do prostych w przekazie wydarzeń, czy wręcz przeciwnie – iść drogą digitalizacji i nowości technologicznych. Piotr Psyllos (wynalazca, programista, elektronik, informatyk) skupi się na nowoczesnych rozwiązaniach w przemyśle spotkań. Opowie o botach i uczeniu maszynowym w planowaniu i realizacji wydarzeń. Na konferencji nie zabraknie również zagadnienia, które w ostatnim okresie jest dość często poruszane w branży, tj. motywowania pracownika.
Event staje się coraz ważniejszym narzędziem w procesie budowania marki pracodawcy. Temat został już zaznaczony w ubiegłorocznej konferencji. W tym roku zaplanowana jest jego kontynuacja. Ogólną perspektywę osadzoną w podstawach socjologicznych przedstawi Dr Tomasz Sobierajski (socjolog) uświadomi nam co pracodawca powinien wiedzieć o poszczególnych generacjach: jak zatrzymać pokolenie X, wzmocnić grupę wiekową Y i zachęcić generację Z. Na wydarzeniu nie zabraknie również ważnych informacji o kwestiach prawnych. Michał Kibil (adwokat) zdradzi tajniki przepisów prawa szczególnie istotnych z punktu widzenia realizacji event-marketingowych.

Organizatorzy konferencji zapowiadają, że na tegorocznej, V edycji pojawi się jeszcze wielu ciekawych mówców. Już niedługo zdradzą kolejne nazwiska. Są przekonani, że na Event Biznes 2018 nie może zabraknąć nikogo, kto chce pogłębiać swoją wiedzę o wykorzystaniu eventu w wielowymiarowym komunikowaniu świata idei, produktu lub usługi.

Rezerwacja biletów: www.eventbiznesv.evenea.pl

Więcej informacji: http://sbe.org.pl/edycja-v-2/ ; https://www.facebook.com/EventBiznes/

Kontakt:
Dagmara Chmielewska
dagmara.chmielewska@sbe.org.pl
508 458 871

Konferencja Meeting Planner
Sobota, 20 października

Miejsce: Hala E.

Program.

10.30 – 11.30

Jak przygotować ofertę hotelu dla klienta MICE?

Artur Trukawiński, Trukawiński Hospitality C&M

11.40 – 13.10

Panel I.

Najskuteczniejsze metody i najczęściej popełniane błędy w prezentacji i sprzedaży oferty turystycznej organizatorom wydarzeń.

Panel II.

Czy współpraca branży spotkań z branżą turystyczną jest niezbędna w wyścigu do pozyskania organizacji wydarzeń zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych do destynacji?

Paneliści.

  • Łukasz Adamowicz, BFC
  • Żaneta Berus, Ptak Warsaw Expo
  • Krzysztof Celuch, Celuch Consulting
  • Barbara Dziedzic, TRAVELReps
  • Radosław Krakowiak, BP Impuls
  • Olga Krzemińska – Zasadzka, Agencja Power
  • Katarzyna Michalak Provident Polska
  • Katarzyna Rokicka, Mazurkas Travel

W strefie MeetingPlanner.pl będzie możliwość poznania oferty portalu MeetingPlanner.pl i wymiany doświadczeń.

Artur Trukawiński
Firma: Trukawinski Hospitality C&M
– Jak przygotować ofertę hotelu dla klienta MICE?
– Najczęstsze grzechy w przygotowaniu ofert.
– Co należy robić aby ulepszać hotelową ofertę i kogo z hotelu w tym celu zaangażować?
– Co należy zrobić aby zdobyć Klienta MICE, „uzależnić” od siebie i swoich obiektów hotelowych ?
– Co robić, aby nie narobić się i zarobić ?
– Jak należy zbudować ofertę i wyróżnić się od konkurencji?
– Budowanie relacji z klientami MICE i personal brandingu każdego Sprzedawcy.

Masz biuro podróży ?

Zarejestruj się na targi i odbierz zaproszenie
na największe targi turystyczne

ZAREJESTRUJ SIĘ