Festiwal Podróżników

Warsaw Travelers Festival to wydarzenie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników podróżowania.

Spotkasz tu najsławniejszych podróżników, którzy opowiedzą o swoich nietuzinkowych przygodach i wyprawach.

Przygotowaliśmy dla Ciebie „Strefę Fana”, w której będziesz mógł z każdym porozmawiać, napić się dobrej herbaty, zdobyć autograf czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Nasi goście

Busem przez świat

Czyli Ola i Karol Lewandowscy – para 29-latków podróżująca swoim kolorowym busem po całym globie. A że busik liczy 9 miejsc, to zwykle do Oli i Karola dołączają przyjaciele, czytelnicy bloga, a nawet przypadkowi ludzie. W ten właśnie sposób Lewandowcy w ciągu 7 lat odwiedzili ponad 50 państw na 5 kontynentach. Przejechali ponad 200 tysięcy kilometrów i zabrali w podróż ponad setkę osób.

Globstory

Kolejnym gościem World Travel Show 2018 będzie zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu Travelery organizowanego przez National Geographic Traveler Poland w kategorii „Podróżnik Online”, autorka blogaGlobstory – Kaja Kraska!

Autostopem na koniec świata

Travel and keep fit

Aleksander Doba

Podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Jako pierwszy na Świecie przepłynął kajakiem przez Atlantyk z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile mięśni. O jego wyprawach można mówić całymi godzinami, ale nikt nie robi tego tak świetnie jak on sam. Podczas naszej imprezy będziecie mieli wyjątkową okazję znaleźć się w samym centrum szalonych przygód Olka, dzięki jego niezwykłym opowieściom!

Szpilki w plecaku

Ewa Chojnowska, autorka bloga „Szpilki w plecaku” po prostu nie może usiedzieć w miejscu. Podróżowała po całym świecie. Mieszkała w Chinach, była częstym gościem w Korei Północnej, ale najlepiej czuje się w Afryce Równikowej. O tym, że wyzwania jej nie straszne przekonała nas biorąc udział w programie „Wyspa przetrwania” Telewizji Polsat.

Gdzie bądź

Travelover

Martyna Wojciechowska

Polska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka i pisarka. OD 2009 roku realizuje serię podróżniczą „Kobieta na krańcu świata”. W 2010 roku ukończyła projekt zdobycia Korony Ziemi, tając się trzecią Polką, która wspięła się na wszystkie siedem szczytów, oraz drugą, która dokonała tego czynu w trudniejszej wersji Reinholda Messnera.

Nadia vs the world

Wędrowne motyle

Ready for boarding

Beata Pawlikowska