Województwo Zachodniopomorskie

logo-exhibitor

Opis
Pomorze Zachodnie to region warty odkrycia, położony w północno – zachodniej Polsce, nad Morzem Bałtyckim przy granicy z Niemcami. Możesz dotrzeć tam bezpośrednio z Londynu oraz Liverpoolu. Główną atrakcją turystyczną regionu jest malownicze wybrzeże Morza Bałtyckiego, na którym można znaleźć bardzo wiele atrakcji, ale przede wszystkim liczne hotele (także Wellness&SPA) wysokiej klasy, dające możliwość zregenerowania sił oraz skosztowania wykwintnej kuchni niezależnie od pory roku. Żeglarzom miejscowości nadmorskie oferują sieć nowoczesnych marin i przystani z bogatym zapleczem technicznym. Będąc nad morzem warto odwiedzić np. latarnie morskie zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim. Jest ich tam aż 7, każda z nich jest inna i wyjątkowa.
Warte uwagi są również pola golfowe zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim. Cztery osiemnasto dołkowe pola klasy mistrzowskiej, wyrzeźbione w pięknym, naturalnym krajobrazie wśród lasów i jezior. Jedno z pól – „Modry Las” zostało zaprojektowane przez samego Gary Player. Obiekt szybko zyskał uznanie światowych ekspertów, jest oceniane jako jedno z najpiękniejszych pól na świecie.
Na Pomorzu Zachodnim powstaje coraz więcej miejsc i szlaków związanych z dziedzictwem regionu a także Europy. Warto odwiedzić np. średniowieczną wioskę Słowian i Wikingów w miejscowości Wolin gdzie co roku odbywa się największy festiwal Wikingów w całej Europie.
Pomorze Zachodnie to nie tylko morze. To także obszary pojezierne dające możliwość spędzenia czasu w aktywny sposób. Dzięki licznym jeziorom i rzekom można korzystać ze spływów kajakowych (nawet kilkudniowych). Trasy przebiegają przez wyjątkowe pod względem przyrodniczym obszary, np. jeden z Parków Narodowych.
Nową atrakcją na Pomorzu Zachodnim jest trasa rowerowa R10 Velo Baltica wpisująca się w europejską sieć tras rowerowych EURO VELO. Trasa przebiega przez malownicze tereny położone wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, obok wydm i klifów. Trasa zawiera wiele udogodnień dla rowerzystów, boksy i parkingi, liczniki zliczające rowerzystów korzystających z trasy a także świecące elementy nawierzchni. Dzięki zlokalizowaniu na wybrzeżu, poza wyjątkowymi widokami, turyści bez problemu znajdą nocleg w jednym z licznych nadmorskich hoteli. W regionie istnieje także wiele innych tras przygotowanych specjalnie dla rowerzystów.