Śląska Organizacja Turystyczna – WOJ. ŚLĄSKIE

logo-exhibitor

Opis
Różnorodne atrakcje przyrodnicze, jak i kulturowe przyciągają corocznie ponad 5 mln. turystów. Bogactwo oferty turystycznej na każdą pogodę i porę roku sprawia, że każdy nikt nie będzie sie tu nudził.
Miłośnicy wycieczek rowerowych, wspinaczki i spływów kajakowych mogą oddać się swoim pasjom w otoczeniu średniowiecznych zamków, warowni i strażnic na Szlaku Orlich Gniazd.
Pasjonaci kultury odkryją w Beskidach skarby wielowiekowej historii i tradycji. Na aktywnych turystów czekają tu szlaki piesze i rowerowe, a zimą dobrze przygotowane trasy narciarskie. Zapierające dech w piersiach górskie widoki na długo zostają w pamięci.
Miasta Metropolii otwierają swoje podwoje dla lubiących tętniące życiem miejsca. To właśnie tutaj architektura łączy historię z nowoczesnością. Liczne wydarzenia kulturalne kuszą miłośników spektakli, wystaw, festiwali i koncertów.
W swoistą podróż w czasie, przeniesie nas Szlak Zabytków Techniki – najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce. Pozwoli z bliska przyjrzeć się pracy górnika, skosztować świeżo warzonego piwa oraz przepłynąć łodzią labirynt podziemnych korytarzy sztolni górniczej.
To jednak nie wszystko. W trakcie odkrywania śląskiego, przez żołądek do serca, poprowadzą turystów specjały jednej z najbardziej rozpoznawalnych kuchni regionalnych w Polsce. Szlak Kulinarny Śląskie Smaki odkrywa bogactwo kuchni województwa śląskiego, wzbogacając pobyt w regionie o niezapomniane doznania smakowe.

Odwiedź nas:

Oficjalny portal turystyczny woj. śląskiego: www.slaskie.travel
Szlak Kulinarny Śląskie Smaki: www.slaskiesmaki.pl
Szlak Zabytków Techniki: www.zabytkitechniki.pl
Szlak Orlich Gniazd: www.orlegniazda.pl
Facebook: @slaskie.travel | @slaskiesmaki
Instagram: slaskie.travel | slaskiesmaki
YouTube: slaskie.travel
Pinterest: www.pinterest.com/wwwslaskietravel