FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW 2018-08-14T10:54:44+00:00

Warsaw Travelers Festival to wydarzenie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników podróżowania.

Spotkasz tu najsławniejszych podróżników, którzy opowiedzą o swoich nietuzinkowych przygodach i wyprawach.

Jeśli zechcesz poznać ich nieco bliżej – przygotowaliśmy dla Ciebie “Strefę Fana”, w której będziesz mógł z każdym porozmawiać, napić się dobrej herbatki, zdobyć autograf czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Nie czekaj i już dziś kup bilet w promocyjnej cenie na Festiwal Podróżników!

KUP BILET

Jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Jak sam o sobie mówi: poszukiwacz ginących plemion Amazonii. Dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna. Jego programy goszczą na niejednej antenie. Pisarz i publicysta. Przez wielu uwielbiany za swoją charyzmę i niesamowity styl opowiadania.

Czyli Ola i Karol Lewandowscy – para 29-latków podróżująca swoim kolorowym busem po całym globie. A że busik liczy 9 miejsc, to zwykle do Oli i Karola dołączają przyjaciele, czytelnicy bloga, a nawet przypadkowi ludzie. W ten właśnie sposób Lewandowcy w ciągu 7 lat odwiedzili ponad 50 państw na 5 kontynentach. Przejechali ponad 200 tysięcy kilometrów i zabrali w podróż ponad setkę osób.

Kolejnym gościem World Travel Show 2018 będzie zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu Travelery organizowanego przez National Geographic Traveler Poland w kategorii “Podróżnik Online”, autorka blogaGlobstory – Kaja Kraska!

Jak sam o sobie piszę na swoim blogu – “Autostop stał się kluczem otwierającym nowe możliwości. Moją domenę stanowią wyprawy niskobudżetowe. Sport towarzyszy mi od zawsze.” O jego niesamowitych podróżach od Ameryki Środkowej po Azję przeczytacie na blogu !

Podróżuje po swojemu, w niektórych miejscach chce zostać na dłużej, zamieszkać. W ten sposób poznawała swój ukochany Oman.
Postanowiła dzielić się tą wiedzą prowadząc na facebooku fanpage „Oman – jedyny kraj na O”, stronę www.omania.pl i organizując wyjazdy do tego kraju.

Jak sami mówią o sobie – “opisujemy zarówno miejsca odległe (jak Kuba, Islandia, Wyspy Owcze, Japonia, Chiny czy Dubaj), jak również te bliskie, w Polsce. Od 2016 roku podróżujemy z naszą córeczką, której chcemy pokazywać nasz piękny świat! Stawiamy na planowanie wyjazdów na własną rękę, dlatego też służymy radami co, gdzie i jak!”

Ewa Chojnowska, autorka bloga “Szpilki w plecaku” po prostu nie może usiedzieć w miejscu. Podróżowała po całym świecie. Mieszkała w Chinach, była częstym gościem w Korei Północnej, ale najlepiej czuje się w Afryce Równikowej. O tym, że wyzwania jej nie straszne przekonała nas biorąc udział w programie “Wyspa przetrwania” Telewizji Polsat.

W Sczytowej Formie to projekt, który jest platformą do dzielenia się miłością, pasją i radością jaką dają góry. Jego autor – Tomek Habdas – ma na swoim koncie m.in. szczyty Mont Blanc czy Elbrus, a w przyszłym roku planuje atakować Kilimandżaro. Posłuchajcie jego niesamowitych opowieści podczas Warsaw Travelers Festival, które z pewnością zarażą Was miłością do gór!

Michał swoje podróże łączy z rozwojem osobistym, jak sam twierdzi – pomagają mu one lepiej poznać własnego siebie. Jego otwartość i miłość do życia ułatwiają mu nawiązywanie nowych znajomości i przełamywanie kolejnych barier. Spotkajcie się z nim podczas naszej imprezy i posłuchajcie jego opowieści, które z pewnością zachęcą Was do podróżowania!

Autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruje Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuje, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jest również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Emil Witt – 23 lata, podróżnik, surwiwalowiec, sportowiec, a także gość Warsaw Travelers Festival 2018 / I edycja! Od 5 lat zajmuje się eksplorowaniem zapomnianych zakątków Amazonii, pisze o tym artykuły, fotografuje i filmuje. Prowadzi też wyprawy jako przewodnik. A co robi w Polsce? Buszuje po lasach, w międzyczasie udziela wywiadów w mediach, prowadzi spotkania i warsztaty. Tyle już przeżył, że mówią o nim 70-latek po przejściach.

Bartek Szaro od ponad 4 lat podróżuje od Beskidu Niskiego po Ziemię Suwalską śladem osobliwości wschodniej Polski. Promuje niedoceniane miejsca, nieznane historie i lokalne inicjatywy tworzące osobowości Warmii, Mazur, Podlasia, wschodniego Mazowsza, Ziemi Lubelskiej, Świętokrzyskiej i Podkarpacia.

Kuba Rydkodym – niskobudżetowy podróżnik, który swoją przygodę ze zwiedzaniem świata rozpoczął od autostopu. Przejechał w ten sposób ponad 80 000 kilometrów w 40 krajach. Dojechał stopem do Pekinu, a rok później do Dubaju, pokonując “statkostopem” Zatokę Perską. Obecnie, na blogu Plecak Wspomnień przekonuje, że można żyć aktywnie mimo pracy na etacie.

Anna i Krzysztof Kobusowie – dziennikarze, fotografowie i podróżnicy. Autorzy multimedialnych prezentacji i wielu książek m. in. serii kreatywnych przewodników dla dzieci „Podróżowniki” oraz najnowszego przewodnika po Namibii „Przez pustynię i busz”. Relacjami i zdjęciami z podróży dzielą się przez strony: travelphoto.pl, malypodroznik.pl, przewodniknamibia.pl oraz africandream.pl

Karolina Ponzo- jeździła autostopem po Indiach, motorem po Izraelu, przeszła Szlak Świętego Jakuba. Mieszkała we Francji, Anglii, Hiszpanii. Podróżowała sama, w parze i z maleńkim dzieckiem. Wspólnie z dwuletnią córeczką nurkowała w Tajlandii, odbywała safari w Kenii, chodziła po Wielkim Murze Chińskim, wędrowała po wioskach w Rumunii i wiele więcej. Wkrótce wyruszają w podróż po Ameryce Środkowej.

Zepsuty Kompas to blog prowadzony przez Monikę Masaj, która upodobała sobie podróże autostopem na granicy zdrowego rozsądku i ciasnym budżecie.
Niedawno wróciła do Polski po 2 letniej samotnej przeprawie przez Afrykę. Szczególnie interesuje się tematyką konfliktów zbrojnych, stąd też kierunki jej podróży wzbudzają wiele kontrowersji. Udało jej się odwiedzić takie państwa jak: Republika Środkowoafrykańska, Angola, Demokratyczna Republika Konga czy Afganistan. Obecnie ładuje baterie w Polsce. Chwilowo…

Monika Witkowska – Podróże małe i duże – Wszystko w jej życiu kręci się wokół podróży, przy czym te ulubione, to takie na własną rękę, z plecakiem, poza utartymi turystycznymi szlakami. Była w około 180 krajach świata, z których w tej chwili na topie są dla niej Rosja, Pakistan i Sudan. Poza tym kocha też góry -zdobyła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów (w tym Mount Everest), a na nasze spotkanie przyjedzie prosto z wyprawy na Manaslu, ośmiotysięcznik w Himalajach, będący ósmą górą świata. Inne pasje Moniki to żeglarstwo morsko-oceaniczne – dwa razy opłynęła Horn, przepłynęła jachtem Pacyfik i Atlantyk, pokonała Przejście Północno-Zachodnie. Prowadzi stronę internetową: www.monikawitkowska.pl

Robert Szulc – Robert od ponad 20 lat łączy pasję do podróżowania z pracą organizatora wyjazdów incentive dla firm i choć odwiedził w tym czasie pięć kontynentów, to dopiero rok temu rozpoczął swój najważniejszy projekt. Świat na raty – moja podróż dookoła świata to podróż w której zamierza w ciągu 5 lat odwiedzić 100 państw i poznać 100 osób, które kochają swoje miejsce na ziemi. O jego wyjątkowych podróżach, niesamowitych przygodach, smakach i zapachach z odwiedzanych miejsc oraz 21 dotychczas zrealizowanych Ratach przeczytacie na Facebook-u i Instagramie.

Regulamin konkursu "Wymyśl nazwę festivalu"