FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW - TRAVELMANIA

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW 2018-10-25T15:13:58+00:00

NAGRODZENI PODRÓŻNICY

Podróżnik Stulecia Polski Niepodległej

Tony Halik

Osobowość Stulecia Polski Niepodległej

Elżbieta Dzikowska

WYNIKI PLEBISCYTÓW

Wyczyn Roku 2018

Andrzej Bargiel

Blog Roku 2018

Globstory

Osobowość Podróżnicza 2018

Aleksander Doba

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Specjalna za 10 lat inspirowania Polaków do poznawania świata oraz do otwartości i tolerancji wobec innych kultur

Martyna Wojciechowska

Nagroda Specjalna za włożony wkład pracy w przygotowanie oraz promocję projektu

Busem Przez Świat

Nagroda Specjalna za włożony wkład pracy w przygotowanie oraz promocję projektu

W Szczytowej Formie

Patron Fotograficzny

Partner Medialny

Warsaw Travelers Festival to wydarzenie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników podróżowania.

Spotkasz tu najsławniejszych podróżników, którzy opowiedzą o swoich nietuzinkowych przygodach i wyprawach.

Przygotowaliśmy dla Ciebie “Strefę Fana”, w której będziesz mógł z każdym porozmawiać, napić się dobrej herbaty, zdobyć autograf czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W ramach festiwalu wystartował Plebiscyt Podróżniczy!
Sprawdź wyniki w trzech kategoriach: Wyczyn Roku, Blog Roku oraz Osobowość Podróżnicza.

Zobacz Wyniki

Polska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka i pisarka. OD 2009 roku realizuje serię podróżniczą „Kobieta na krańcu świata”. W 2010 roku ukończyła projekt zdobycia Korony Ziemi, tając się trzecią Polką, która wspięła się na wszystkie siedem szczytów, oraz drugą, która dokonała tego czynu w trudniejszej wersji Reinholda Messnera.

Podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Jako pierwszy na Świecie przepłynął kajakiem przez Atlantyk z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile mięśni. O jego wyprawach można mówić całymi godzinami, ale nikt nie robi tego tak świetnie jak on sam. Podczas naszej imprezy będziecie mieli wyjątkową okazję znaleźć się w samym centrum szalonych przygód Olka, dzięki jego niezwykłym opowieściom!

Andrzej Bargiel to narciarz wysokogórski, himalaista, biegacz. Trzykrotny mistrz Polski w skialpinizmie i rekordzista świata w biegu na Elbrus. Od lat stawia przed sobą nieprzeciętne wyzwania. Jest twórcą pionierskiego projektu Hic Sunt Leones, zakładającego eksplorację niezbadanych dla narciarstwa terenów i pokazującego, że narciarstwo jest możliwe nawet na najwyższych szczytach świata. Na swoim koncie ma zjazd na nartach z ośmiotysięczników: Shisha Pangma, Manaslu, Broad Peak i K2 oraz zdobycie w rekordowym czasie pięciu siedmiotysięczniczków Śnieżnej Pantery.

Jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Jak sam o sobie mówi: poszukiwacz ginących plemion Amazonii. Dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna. Jego programy goszczą na niejednej antenie. Pisarz i publicysta. Przez wielu uwielbiany za swoją charyzmę i niesamowity styl opowiadania.

Czyli Ola i Karol Lewandowscy – para 29-latków podróżująca swoim kolorowym busem po całym globie. A że busik liczy 9 miejsc, to zwykle do Oli i Karola dołączają przyjaciele, czytelnicy bloga, a nawet przypadkowi ludzie. W ten właśnie sposób Lewandowcy w ciągu 7 lat odwiedzili ponad 50 państw na 5 kontynentach. Przejechali ponad 200 tysięcy kilometrów i zabrali w podróż ponad setkę osób.

Drivenfar czyli 9 facetów, którzy wspólnie podróżują po świecie samochodami. Zaczynali kilkanaście lat temu i do dzisiaj przejechali już ponad 200.000 km. Aktualnie są w podróży dookoła świata, której pierwszy etap Warszawa-Tokio właśnie zakończyli. Mówią, że jak podróżować to samochodem, daleko, w nieznane i razem. Mówią też o sobie, że są amatorami. No cóż…bez wątpienia to amatorzy z wielką pasją. Na co dzień ojcowie, mężowie, etatowcy i przedsiębiorcy – od lat udowadniają, że podróżować może każdy.

Kolejnym gościem World Travel Show 2018 będzie zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu Travelery organizowanego przez National Geographic Traveler Poland w kategorii “Podróżnik Online”, autorka blogaGlobstory – Kaja Kraska!

Jak sam o sobie piszę na swoim blogu – “Autostop stał się kluczem otwierającym nowe możliwości. Moją domenę stanowią wyprawy niskobudżetowe. Sport towarzyszy mi od zawsze.” O jego niesamowitych podróżach od Ameryki Środkowej po Azję przeczytacie na blogu !

Podróżuje po swojemu, w niektórych miejscach chce zostać na dłużej, zamieszkać. W ten sposób poznawała swój ukochany Oman.
Postanowiła dzielić się tą wiedzą prowadząc na facebooku fanpage „Oman – jedyny kraj na O”, stronę www.omania.pl i organizując wyjazdy do tego kraju.

Beata Pawlikowska – Dziennikarka, publicystka, pisarka, fotografka i jedna z najbardziej znanych polskich podróżniczek. Jako pierwsza kobieta w historii przeszła na piechotę przez dżunglę Darién na pograniczu Panamy i Kolumbii. Każdego roku spędza kilka miesięcy w podróży – głównie po Ameryce Południowej. Swoje liczne książki – napisała ich ponad 50! – ilustruje własnymi fotografiami i ilustracjami. Pierwszą opublikowała już w wieku 18 lat. Tworzyła audycje m.in. dla TVP, Radia Zet oraz Polskiego Radia. Obecnie współpracuje z Radiem Kolor, gdzie tworzy program „Blondynka w podróży”. Zdobywczyni licznych nagród dziennikarskich i podróżniczych. Na swoim koncie ma m.in. nagrodę im. Magellana za „wytrwałe promowanie mody na podróżowanie”. Dwukrotnie zajęła pierwsze miejsce w konkursie Klubu Publicystyki Turystycznej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za najlepsze reportaże zagraniczne opublikowane w Polsce.

Jak sami mówią o sobie – “opisujemy zarówno miejsca odległe (jak Kuba, Islandia, Wyspy Owcze, Japonia, Chiny czy Dubaj), jak również te bliskie, w Polsce. Od 2016 roku podróżujemy z naszą córeczką, której chcemy pokazywać nasz piękny świat! Stawiamy na planowanie wyjazdów na własną rękę, dlatego też służymy radami co, gdzie i jak!”

Ewa Chojnowska, autorka bloga “Szpilki w plecaku” po prostu nie może usiedzieć w miejscu. Podróżowała po całym świecie. Mieszkała w Chinach, była częstym gościem w Korei Północnej, ale najlepiej czuje się w Afryce Równikowej. O tym, że wyzwania jej nie straszne przekonała nas biorąc udział w programie “Wyspa przetrwania” Telewizji Polsat.

W Sczytowej Formie to projekt, który jest platformą do dzielenia się miłością, pasją i radością jaką dają góry. Jego autor – Tomek Habdas – ma na swoim koncie m.in. szczyty Mont Blanc czy Elbrus, a w przyszłym roku planuje atakować Kilimandżaro. Posłuchajcie jego niesamowitych opowieści podczas Warsaw Travelers Festival, które z pewnością zarażą Was miłością do gór!

Michał swoje podróże łączy z rozwojem osobistym, jak sam twierdzi – pomagają mu one lepiej poznać własnego siebie. Jego otwartość i miłość do życia ułatwiają mu nawiązywanie nowych znajomości i przełamywanie kolejnych barier. Spotkajcie się z nim podczas naszej imprezy i posłuchajcie jego opowieści, które z pewnością zachęcą Was do podróżowania!

Autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruje Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuje, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jest również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Emil Witt – 23 lata, podróżnik, surwiwalowiec, sportowiec, a także gość Warsaw Travelers Festival 2018 / I edycja! Od 5 lat zajmuje się eksplorowaniem zapomnianych zakątków Amazonii, pisze o tym artykuły, fotografuje i filmuje. Prowadzi też wyprawy jako przewodnik. A co robi w Polsce? Buszuje po lasach, w międzyczasie udziela wywiadów w mediach, prowadzi spotkania i warsztaty. Tyle już przeżył, że mówią o nim 70-latek po przejściach.

Bartek Szaro od ponad 4 lat podróżuje od Beskidu Niskiego po Ziemię Suwalską śladem osobliwości wschodniej Polski. Promuje niedoceniane miejsca, nieznane historie i lokalne inicjatywy tworzące osobowości Warmii, Mazur, Podlasia, wschodniego Mazowsza, Ziemi Lubelskiej, Świętokrzyskiej i Podkarpacia.

Kuba Rydkodym – niskobudżetowy podróżnik, który swoją przygodę ze zwiedzaniem świata rozpoczął od autostopu. Przejechał w ten sposób ponad 80 000 kilometrów w 40 krajach. Dojechał stopem do Pekinu, a rok później do Dubaju, pokonując “statkostopem” Zatokę Perską. Obecnie, na blogu Plecak Wspomnień przekonuje, że można żyć aktywnie mimo pracy na etacie.

Anna i Krzysztof Kobusowie – dziennikarze, fotografowie i podróżnicy. Autorzy multimedialnych prezentacji i wielu książek m. in. serii kreatywnych przewodników dla dzieci „Podróżowniki” oraz najnowszego przewodnika po Namibii „Przez pustynię i busz”. Relacjami i zdjęciami z podróży dzielą się przez strony: travelphoto.pl, malypodroznik.pl, przewodniknamibia.pl oraz africandream.pl

Karolina Ponzo- jeździła autostopem po Indiach, motorem po Izraelu, przeszła Szlak Świętego Jakuba. Mieszkała we Francji, Anglii, Hiszpanii. Podróżowała sama, w parze i z maleńkim dzieckiem. Wspólnie z dwuletnią córeczką nurkowała w Tajlandii, odbywała safari w Kenii, chodziła po Wielkim Murze Chińskim, wędrowała po wioskach w Rumunii i wiele więcej. Wkrótce wyruszają w podróż po Ameryce Środkowej.

Zepsuty Kompas to blog prowadzony przez Monikę Masaj, która upodobała sobie podróże autostopem na granicy zdrowego rozsądku i ciasnym budżecie.
Niedawno wróciła do Polski po 2 letniej samotnej przeprawie przez Afrykę. Szczególnie interesuje się tematyką konfliktów zbrojnych, stąd też kierunki jej podróży wzbudzają wiele kontrowersji. Udało jej się odwiedzić takie państwa jak: Republika Środkowoafrykańska, Angola, Demokratyczna Republika Konga czy Afganistan. Obecnie ładuje baterie w Polsce. Chwilowo…

Monika Witkowska – Podróże małe i duże – Wszystko w jej życiu kręci się wokół podróży, przy czym te ulubione, to takie na własną rękę, z plecakiem, poza utartymi turystycznymi szlakami. Była w około 180 krajach świata, z których w tej chwili na topie są dla niej Rosja, Pakistan i Sudan. Poza tym kocha też góry -zdobyła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów (w tym Mount Everest), a na nasze spotkanie przyjedzie prosto z wyprawy na Manaslu, ośmiotysięcznik w Himalajach, będący ósmą górą świata. Inne pasje Moniki to żeglarstwo morsko-oceaniczne – dwa razy opłynęła Horn, przepłynęła jachtem Pacyfik i Atlantyk, pokonała Przejście Północno-Zachodnie. Prowadzi stronę internetową: www.monikawitkowska.pl

Robert Szulc – Robert od ponad 20 lat łączy pasję do podróżowania z pracą organizatora wyjazdów incentive dla firm i choć odwiedził w tym czasie pięć kontynentów, to dopiero rok temu rozpoczął swój najważniejszy projekt. Świat na raty – moja podróż dookoła świata to podróż w której zamierza w ciągu 5 lat odwiedzić 100 państw i poznać 100 osób, które kochają swoje miejsce na ziemi. O jego wyjątkowych podróżach, niesamowitych przygodach, smakach i zapachach z odwiedzanych miejsc oraz 21 dotychczas zrealizowanych Ratach przeczytacie na Facebook-u i Instagramie.

Przemek Skokowski, autor nagradzanego bloga Autostopem przez życieoraz książek podróżniczych gościem Warsaw Travelers Festival 2018 / I edycja!
Przez kilka lat zwiedził autostopem pół świata i jeden ocean. Ostatnio publicznie występował w 2015 roku, więc festiwal to świetna okazja, żeby posłuchać go jeszcze raz!

Agnieszka blogerka w Taste&Travel by Agnieszka Trolese kolejnym gościem Warsaw Travellers Festival! To miłośniczka pięknych kadrów i podróży w nieznane. Uwielbia odkrywać nowe miejsca i inspirować innych do przekraczania granic – tych prawdziwych, ale także tych, które istnieją tylko w naszych umysłach. Mieszkała w Indiach, we Włoszech, w Azerbejdżanie. Oprócz orientalnych opowieści na jej blogu możemy poczytać także o destynacjach marzeń: Malediwach, Seszelach lub Mozambiku. Dajcie się porwać we wspólną podróż!

Natalia Rosiak, autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Włoszech. Od prawie sześciu lat inspiruje do włoskich podróży, opisując i odkrywając przed swoimi czytelnikami takie Włochy, jakie sama pokochała. Z daleka od muzeów, klasycznych zabytków i utartych szlaków, blisko ludzi, natury, prawdziwego życia i dobrej kuchni. Pomysłodawczyni projektu „Italia z drona”, współautorka przewodników. Podczas dwóch prelekcji pokaże Wam dwa zupełnie inne oblicza Włoch

Autostopem na koniec świata czyli Michał Sylwester Pater – Mgr historii i podróżnik, który od lat podróżuje po świecie autostopem obozując w terenie i bywając w gościach u lokalnej ludności. Swoje nieprzewidywalne przygody uzupełnia opowieściami o historii i relacjami poznawanych ludzi. Jako twórca zasłynął z wypraw w najdziksze zakątki Rosji relacjonowane na kanale Youtube Autostopem Na Koniec Świata.

Podróżnik, Himalaista. Zdobywca Górskiej Korony Ziemi w pełnej wersji 9 szczytów. W tym roku, w maju stanął na szczycie Everestu. Członek Everteam. Pasją do gór inspiruje podczas wielu spotkań podróżniczo-motywacyjnych. Występuje na największych scenach w Polsce, w tym roku wystąpi na jednej scenie z Nickiem Vujiciciem na Życiu bez Ograniczeń. Zawodowo od 16 lat rozwija firmy i wspiera biznes. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, AGH i kilku innych uczelni.

Podróże łączą ludzi, o tym opowie wyjątkowa para Sylwia Bajek i Szczepan Brzeski czyli Everteam 2018 na Warsaw Travelers Festival – Travelmania podczas World Travel Show 2018. Jedyni w swoim rodzaju wspinacze – para w górach i w życiu. W 2018 roku Szczepan zdobył Mt.Everest a Sylwia została natomiast najmłodszą polką na Lhotse. Niesamowita para, która na potkaniach opowiada o tym że warto walczyć o marzenia a trudności zaostrzają apetyt i motywują do działania.

Podróż przez Atlantyk, w zbudowanej przez siebie łodzi? Możliwe! Aleksander Hanusz to żeglarz – podróżnik, który zbudował sam. ze sklejki 6,5 metrową łódkę mieczową, gdzie jedyną kabiną był składany daszek typu ,,cabriolet” nadał jej imię “King of Bongo” i rzucił się nią w rejs przez Atlantyk. Zasłynął wyprawami odkrytą, małą żaglówką przez Bałtyk i za koło polarne w Norwegii. Przyjdź na Warsaw Travelers Festival – Travelmania podczas World Travel Show 2018 i posłuchaj m.in barwnej opowieści Aleksandra o jego 2 letniej morskiej włóczędze z Portugalii na liczne wyspy na Karaibach, okraszonej niejedną ekstremalną przygodą.

Wspólna pasja to rzecz, która łączy Tandemowe Trip Love czyli Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki – ekstremalni podróżnicy, pierwsi na świecie, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy żyjąc w drodze i mieszkając w namiocie, pierwsi, którzy zdobyli Nordkapp w warunkach zimowych na tandemie z przyczepką i dużym psem. Jak sami mówią – znaleźli się w lesie, połączyła ich pasja życia blisko natury i pragnienie odkrywania nowego, w tym co już znane. Prywatnie właściciele firmy outdoorowej Dzika Droga; doświadczeni instruktorzy survivalu, którzy porywają młode dusze do lasu i za sprawą kilku godzin zupełnie im przewracają w głowach, pokazując dziką drogę życia. Spotkaj się z Klaudią i Krzysztofem na Warsaw Travelers Festival – Travelmania podczas World Travel Show 2018 i dowiedz się osobiście o sekretach survivalu.

Wspólna pasja to rzecz, która łączy Tandemowe Trip Love czyli Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki – ekstremalni podróżnicy, pierwsi na świecie, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy żyjąc w drodze i mieszkając w namiocie, pierwsi, którzy zdobyli Nordkapp w warunkach zimowych na tandemie z przyczepką i dużym psem. Jak sami mówią – znaleźli się w lesie, połączyła ich pasja życia blisko natury i pragnienie odkrywania nowego, w tym co już znane. Prywatnie właściciele firmy outdoorowej Dzika Droga; doświadczeni instruktorzy survivalu, którzy porywają młode dusze do lasu i za sprawą kilku godzin zupełnie im przewracają w głowach, pokazując dziką drogę życia. Spotkaj się z Klaudią i Krzysztofem na Warsaw Travelers Festival – Travelmania podczas World Travel Show 2018 i dowiedz się osobiście o sekretach survivalu.

Nauka w szkole to nie tylko ławki, i tablica – Koło Geografów „Peneplena” po przez liczne wyprawy, warsztaty czy imprezy krajoznawcze pokazuje w sposób praktyczny geografię. Mimo kosztów uczniowie regularnie podróżują po kraju i Europie, a ich ulubionym celem wyjazdów są tereny górskie. Dowiedz się więcej o uczniowskich wyprawach podczas Warsaw Travelers Festival – Travelmania na World Travel Show 2018!

Dla tego podróżnika pasja do gór i zdobywania największych szczytów łączy się z życiem zawodowym i chęcią pomagania innym – Michał Leksiński to podróżnik, który zwiedził ponad 40 krajów świata. Wspinał się na 5 kontynentach. Kolekcjoner najwyższych skoków świata na bungee. Twórca charytatywnego projektu „7 Happy Summits” – Korony Ziemi dla Fundacji Happy Kids. Manager projektu i rzecznik prasowy Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 17/18, podczas której opowiadał niemal na wszystkich kontynentach o przebiegu i wyczynach wyprawy. Posłuchaj historii Michała o szczytach największych gór na Warsaw Travelers Festival – Travelmania podczas World Travel Show 2018!

Podróż to również rodzinne przedsięwzięcie – Sergiusz Pinkwart pisarz, dziennikarz i podróżnik, człowiek który postawił sobie za wyzwanie popularyzacje w Polsce rodzinnych wypraw. Razem z żoną – Magdą, dziennikarką i podróżniczką, prowadzą bloga Dziecko w drodze – Baby On Boardi portal branżowy turystyka24.tv. Zdobył Kilimandżaro, pod żaglami opłynął Horn, na Islandii fotografował zorzę polarną a na Saharze przetrwał burzę piaskową. Dowiedz się sam więc o podróżach Sergiusza podczas Warsaw Travelers Festival – Travelmania na World Travel Show 2018!

Michał ‘runDOG’ Kiełbasiński. Rocznik 1968. W młodości „wieczny student” (medycyna, geografia, informatyka). Wykonywał wiele zawodów, od pracownika na wysokości, poprzez branżę IT, własną firmę organizującą imprezy o charakterze incentive, aż po dziennikarstwo. W życiu prywatnym: samotnik, pasjonat literatury S-F, najlepszy kumpel wszelkiej maści czworonogów, foto(bardzo)amator. Na szlak Wielkiej Przygody wkroczył w 1996 roku, gdy został uczestnikiem legendarnej wyprawy Camel Trophy, której trasa wiodła ze wschodu na zachód indonezyjskiej części wyspy Borneo. Nominowany do nagrody „Travelery” National Geographic i laureat wyróżnienia „Kolosy” w kategorii wyczyn, za zimowe przebiegnięcie trasy najdłuższego i najtrudniejszego wyścigu psich zaprzęgów – Yukon Quest. 1000 mil, -45°C, 33 dni i noce, jeden człowiek…

Wheelhairtrip – Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę. Ta droga to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Wheelchairtrip – dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich rzuciło wyzwanie trasie a przy okazji – samym sobie. Przez 12 miesięcy poruszali się Landroverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Wheelchairtrip – to tysiące kilometrów bezdrożami Ameryki Południowej. Białe piaski pustyni Atacama, rejs Amazonką do serca dżungli – Iquitos, ceremonie Ayahuaski, tonięcie w błocie, tropikalne choroby, eksplozje silnika i jeden cel: udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niepełnosprawnym. Michał Woroch Podróżnik, fotograf, prelegent. Laureat wielu nagród, między innymi nagrody Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku oraz nagrody im. Andrzeja Zawady przyznawanej przez Kapitułę Kolosów. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, Spitsbergenu i większości państw obu Ameryk.

Często podróżujesz i chciałbyś opowiedzieć o swoich wyprawach? Rozpoczynasz prowadzenie bloga, a może czekasz na odpowiedni moment aby zaprezentować swoje dokonania szerszemu gronu? Jeśli tak – trafiłeś idealnie, Zarejestruj się!

ZAREJESTRUJ SIĘ
Regulamin konkursu “Wymyśl nazwę festivalu”

Masz biuro podróży ?

Zarejestruj się na targi i odbierz zaproszenie
na największe targi turystyczne

ZAREJESTRUJ SIĘ