7 CUDÓW POLSKI – ZACHODNIO – POMORSKIE 2018-08-01T16:39:24+00:00

ZACHODNIO – POMORSKIE

ZAGŁOSUJ

Przechodząc do głosowania, akceptujesz regulamin

Woliński Park Narodowy

Park obejmuje ochroną część największej polskiej wyspy – Wolin. Szczególne walory Parku to: najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, dobrze zachowane lasy bukowe, unikalna – wyspiarska delta Świny, przybrzeżny pas wód Bałtyku. W roku 1996 udało się włączyć w jego granice obszar 1 mili morskiej wód przybrzeżnych Bałtyku, archipelag wysp we wstecznej delcie Świny wraz z otaczającymi je wodami Zalewu Szczecińskiego.

Wały Chrobrego w Szczecinie

Wały Chrobrego w Szczecinie to najbardziej reprezentacyjne miejsc w tym mieście. Wyjątkowy taras widokowy, którego długość wynosi niemalże 500 metrów, położony jest na urokliwej skarpie wzdłuż Odry. Wały Chrobrego znajdują się w rejestrze zabytków. Projektantem obiektu był Wilhelm Meyer-Schwartau. Wały Chrobrego dostarczają mieszkańcom Szczecina oraz turystom niezapomnianych przeżyć widokowych.

Szlak Nadmorski

Szlak Nadmorski to ciekawy szlak dalekobieżny wiodący niemal wzdłuż całego polskiego wybrzeża Bałtyku, od Świnoujścia po Żarnowiec. Długość całkowita szlaku wynosi około 380 km. Jest to ciekawa alternatywa dla tych, którzy kochają morze, ale niekoniecznie widziane jedynie z leżaka. Dzięki niemu można poznać wiele fantastycznych miejscowości i atrakcji, jakie oferuje polskie wybrzeże.

Promenada w Kołobrzegu

Bulwar Jana Szymańskiego czyli promenada w Kołobrzegu to obowiązkowy punkt turystyczny na mapie Kołobrzegu. Deptak wybudowano w 1994 roku. Ma około 500 metrów długości, a rozciąga się od molo aż do zabytkowej latarni morskiej. Promenada została nazwana imieniem Jana Szymańskiego – pierwszego dyrektora i współtwórcy Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości 

O tym, że nasz kraj jest piękny, nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Majestatyczne zamki i pałace, rozświetlone miasta, urocze jeziora czy malownicze lasy – Polska jest ich pełna od morza, aż po Tatry. Nie sposób poznać wszystkie te miejsca. Dlatego największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłaszają Plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. 

Przez cały rok trwały poszukiwania najlepszych, najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W ten sposób powstała lista 64 wyjątkowe miejsc. W pierwszym etapie plebiscytu wyłonionych zostanie 32 miejsca. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę. Zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 już w październiku.