7 CUDÓW POLSKI – POMORSKIE 2018-08-01T16:32:10+00:00

POMORSKIE

ZAGŁOSUJ

Przechodząc do głosowania, akceptujesz regulamin

Zamek w Malborku (UNESCO)

Zamek krzyżacki w Malborku jest to prawdopodobnie największy średniowieczny zamek zbudowany z cegły. W 1997 zamek w Malborku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Główne Miasto (bazylika Mariacka, ratusz, Dwór Artusa) w Gdańsku

Główne Miasto to reprezentacyjna część gdańskiej dzielnicy śródmieście. To turystyczne centrum Gdańska, tworzy zwarty zespół zabytków, w tym: Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, Złota Brama czy Ratusz Głównego Miasta oraz zabytkowa oś Drogi Królewskiej składająca się z ul. Długiej i Długiego Targu.

Półwysep Helski

Półwysep Helski to jeden z najciekawszych rejonów polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. To wąska, o długości 34 kilometrów mierzeja, która powstała dzięki płynącemu od wschodu wzdłuż wybrzeża prądowi morskiemu niosącemu piasek z dna. Cały Półwysep Helski należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Molo w Sopocie

Jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka Sopotu. Składa się z 2 części: spacerowej o długości 511, 5 (najdłuższy drewniany pomost w Europie) oraz usytuowanego na lądzie placu o powierzchni 20 tys. mkw.

7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości 

O tym, że nasz kraj jest piękny, nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Majestatyczne zamki i pałace, rozświetlone miasta, urocze jeziora czy malownicze lasy – Polska jest ich pełna od morza, aż po Tatry. Nie sposób poznać wszystkie te miejsca. Dlatego największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłaszają Plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. 

Przez cały rok trwały poszukiwania najlepszych, najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W ten sposób powstała lista 64 wyjątkowe miejsc. W pierwszym etapie plebiscytu wyłonionych zostanie 32 miejsca. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę. Zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 już w październiku.