7 CUDÓW POLSKI – PODKARPACKIE 2018-08-01T16:27:57+00:00

PODKARPACKIE

ZAGŁOSUJ

Przechodząc do głosowania, akceptujesz regulamin

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji

Drewniane świątynie w regionie Karpat (UNESCO) – cerkwie prawosławne oraz kościoły katolickie

Drewniane kościoły i cerkwie są budowlami pełnymi uroku, przyciągają tajemniczością, prostym pięknem, ale przede wszystkim zbliżają człowieka do Boga. W Polskich Karpatach drewniane świątynie spotyka się w obszarach wiejskich. Są typowym i wiodącym elementem krajobrazu kulturowego istniejącej lub byłej wsi w obszarach górskich i pogórskich. Bryły tych niewielkich świątyń doskonale i w sposób naturalny wpisują się w otoczenie, tworząc jedność z elementami przyrodniczymi krajobrazu.

Jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie położone jest na północny-zachód od Bieszczad. To największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny retencyjno-energetyczny. Jezioro powstało, by chronić Dolinę Sanu przez grożącymi jej powodziami.

Bieszczadzki Park Narodowy

Park został utwozony w 1973 r. i był kilkakrotnie powiększany. Obejmuje on najciekawsze pod względem krajobrazowym i przyrodniczym partie górskie Bieszczad. Ścisłą ochroną objęto cały obszar połonin. W skład parku wchodzą: grupa szczytów gniazda Tarnicy i Halicza z Szerokim Wierchem, Bukowym Berdem, Krzemieniem, Rozsypańcem i Połoniną Bukowską,Połonina Caryńska, grupa Wielkiej Rawki i pasmo Połoniny Wetlińskiej i Smereka oraz grupa Wielkiej Rawki z pasmem granicznym aż po Rabią Skałę.

7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości 

O tym, że nasz kraj jest piękny, nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Majestatyczne zamki i pałace, rozświetlone miasta, urocze jeziora czy malownicze lasy – Polska jest ich pełna od morza, aż po Tatry. Nie sposób poznać wszystkie te miejsca. Dlatego największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłaszają Plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. 

Przez cały rok trwały poszukiwania najlepszych, najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W ten sposób powstała lista 64 wyjątkowe miejsc. W pierwszym etapie plebiscytu wyłonionych zostanie 32 miejsca. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę. Zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 już w październiku.