7 CUDÓW POLSKI – OPOLSKIE 2018-08-01T16:27:08+00:00

OPOLSKIE

ZAGŁOSUJ

Przechodząc do głosowania, akceptujesz regulamin

Wenecja Opolska

Opolska Wenecja stanowi cześć naturalnej odnogi Odry, jaką jest Młynówka. Jest to bowiem jej fragment, ciągnący się od Mostu Katedralnego do Zamkowego. Sama Młynówka to stare koryto Odry, które swoją nazwę zawdzięcza stojącym przy niej młynom. Ten fragment miasta stanowił jednocześnie gospodarczą część Opola.

Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej jest jedną z największych atrakcji Opolszczyzny i jednym z najciekawszych zamków w Polsce. Swoją sławę zawdzięcza bajkowemu wyglądowi. Ma 365 pomieszczeń, 99 wież i wieżyczek.

Zamek Piastów Śląskich

Siedziba Piastów Śląskich w Brzegu jest jednym z ważniejszych zamków renesansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Zamek znajduje się w północno-zachodniej części starego miasta. W jego pobliżu znajdują się: na wschód kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, na południe kaplica św. Jadwigi a na północ park nad Odrą.

Góra Świętej Anny

Góra Świętej Anny jest wyjątkowa zarówno dzięki położeniu geograficznemu jak i dzięki swemu znaczeniu religijnemu. Ze szczytu, a zwłaszcza z ogrodu klasztornego, rozciąga się przepiękna panorama. Ten uroczy zakątek przed milionami lat był czynnym wulkanem. Dziś na jego bazaltowym stożku i szczycie góry wznosi się kaplica p.w. św. Józefa.

7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości 

O tym, że nasz kraj jest piękny, nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Majestatyczne zamki i pałace, rozświetlone miasta, urocze jeziora czy malownicze lasy – Polska jest ich pełna od morza, aż po Tatry. Nie sposób poznać wszystkie te miejsca. Dlatego największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłaszają Plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. 

Przez cały rok trwały poszukiwania najlepszych, najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W ten sposób powstała lista 64 wyjątkowe miejsc. W pierwszym etapie plebiscytu wyłonionych zostanie 32 miejsca. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę. Zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 już w październiku.