7 CUDÓW POLSKI – MAZOWIECKIE 2018-08-01T16:26:16+00:00

MAZOWIECKIE

ZAGŁOSUJ

Przechodząc do głosowania, akceptujesz regulamin

Stare miasto w Warszawie (UNESCO)

Stare Miasto w Warszawie to najstarszy ośrodek miejski Warszawy będący zwartym zespołem architektury zabytkowej. Stara Warszawa była miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w województwie mazowieckim. W jego skład wchodzi Plac Zamkowy, przy którym stoi Zamek Królewski oraz kolumna Zygmunta III i pałac Pod Blachą

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60-tą rocznicę wybuchu tego wielkiego narodowego zrywu, podczas II wojny światowej. Muzeum jest wyrazem hołdu wobec tych, którzy walczyli za wolną Polskę i Warszawę. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, która jest zabytkiem architektury przemysłowej z początku XX wieku. Znajduje się u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli.

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to jednen z najpopularniejszych obiektów wśród turystów. Położony jest w centrum Warszawy. To socrealistyczny wieżowiec, najwyższy budynek w Polsce. Czasem zwany jest też „darem radzieckim” lub „darem Stalina”.

Rezydencje Królewskie w Warszawie: Łazienki Królewskie w Warszawie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Jest to zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na pałac Na Wyspie. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.

7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości 

O tym, że nasz kraj jest piękny, nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Majestatyczne zamki i pałace, rozświetlone miasta, urocze jeziora czy malownicze lasy – Polska jest ich pełna od morza, aż po Tatry. Nie sposób poznać wszystkie te miejsca. Dlatego największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłaszają Plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. 

Przez cały rok trwały poszukiwania najlepszych, najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W ten sposób powstała lista 64 wyjątkowe miejsc. W pierwszym etapie plebiscytu wyłonionych zostanie 32 miejsca. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę. Zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 już w październiku.