7 CUDÓW POLSKI – KUJAWSKO – POMORSKIE 2018-08-01T16:20:02+00:00

KUJAWSKO – POMORSKIE

ZAGŁOSUJ

Przechodząc do głosowania, akceptujesz regulamin

Osada w Biskupinie

Osada to zrekonstruowany fragment prehistorycznego grodu, który odnalazł przypadkowo miejscowy nauczyciel – Walenty Szwajcer, w efekcie czego miejsce to stało się jednym z najbardziej znanych rezerwatów archeologicznych w Polsce. Prowadzi się tutaj nieustannie intensywne badania naukowe. Na jego terenie powstało Muzeum Archeologiczne, które przyciąga licznych turystów. Osada jest wchodzi w skład Szlaku Piastowskiego.

Średniowieczny zespół miejski Torunia (UNESCO)

Stare Miasto to przede wszystkim Ratusz Staromiejski, mury obronne, bramy, baszty, kamienice i pałace mieszczańskie, dwór Świętego Jerzego oraz dwór Artusa, kościoły i spichrze. Poza tym apteki, arsenały, Collegium Maius Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Generałówka, Grzybek, kamienice patrycjuszowskie, Kolegium Jezuickie i Koszary Racławickie oraz fort twierdzy Toruń. Najpiękniejszą panoramę Starego Miasta Torunia zobaczymy ze statku pływającego po Wiśle. Smakosze wiedzą, że w Toruniu pieką najlepsze na świecie pierniki, a kinomanii na pewno pamiętają kultowy film polski Rejs, kręcony w Toruniu. Średniowieczny zespół miejski Torunia został wpisany do rejestru UNESCO.

Tężnie w Ciechocinku

Tężnie to największa i najbardziej unikatowa konstrukcja drewniana do odparowywania wody z solanki w Europie. W Ciechocinku zbudowano trzy takie budowle – ustawione w kształcie podkowy. Wokół tężni panuje słynny, bogaty w jod mikroklimat tworzący naturalne, lecznicze inhalatorium.

Wyspa Młyńska W Bydgoszczy

Wyspa Młyńska znajduje się w samym centrum Bydgoszczy. Tworzy ją główne koryto Brdy oraz jej odnoga zwana Młynówką. Większą część Wyspy Młyńskiej stanowią tereny zielone – park z zadrzewionymi alejami i duże trawniki, które w połączeniu z kaskadami tzw. Międzywodzia oraz kamienicami malowniczej Bydgoskiej Wenecji, sprawiły, że jest to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku i spacerów.

7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości 

O tym, że nasz kraj jest piękny, nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Majestatyczne zamki i pałace, rozświetlone miasta, urocze jeziora czy malownicze lasy – Polska jest ich pełna od morza, aż po Tatry. Nie sposób poznać wszystkie te miejsca. Dlatego największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłaszają Plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. 

Przez cały rok trwały poszukiwania najlepszych, najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W ten sposób powstała lista 64 wyjątkowe miejsc. W pierwszym etapie plebiscytu wyłonionych zostanie 32 miejsca. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę. Zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 już w październiku.