7 CUDÓW POLSKI – DOLNOŚLĄSKIE 2018-08-01T16:18:06+00:00

DOLNOŚLĄSKIE

Zagłosuj

Przechodząc do głosowania, akceptujesz regulamin

Rynek główny we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu należy do największych dawnych placów targowych w Polsce. W jego skład wchodzą: Ratusz we Wrocławiu, bogate kamieniczki i modernistyczny wieżowiec. Rynek ma 213 metrów długości i 178 metrów szerokości.

Zamek Książ w Wałbrzychu

Zamek Książ jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Został wybudowany w latach 1288-1292 przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego. Położony jest na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury. W jej skład wchodzi ponad 400 pomieszczeń.

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Ogród został założony w 1865 r. Dzisiaj zajmuje 33 hektary, a jego największą atrakcją jest Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zobaczyć w nim można, między innymi: żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka to obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji pod wodzą Tadeusza Kościuszki rozgroimi Rosjan. Malowidło ma długość 114 metrów i wysokość 15 metrów. Obraz wystawiany jest w specjalnie zbudowanej do tego celu rotundzie – muzeum Panorama Racławicka we Wrocławiu.

7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości 

O tym, że nasz kraj jest piękny, nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Majestatyczne zamki i pałace, rozświetlone miasta, urocze jeziora czy malownicze lasy – Polska jest ich pełna od morza, aż po Tatry. Nie sposób poznać wszystkie te miejsca. Dlatego największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłaszają Plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. 

Przez cały rok trwały poszukiwania najlepszych, najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W ten sposób powstała lista 64 wyjątkowe miejsc. W pierwszym etapie plebiscytu wyłonionych zostanie 32 miejsca. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę. Zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 już w październiku.