TIMETABLE:

PLACE: HALL E

20.10 – FRIDAY:

10:15 – 10:30 – INDONESIA – DANCE PERFORMANCE – STAGE 1

10:35 – 10:50 – MONTENEGRO – PRESENTATION – STAGE 1

11:00 – 11:25 – WOJCIECH CEJROWSKI – STAGE 1

12:00 – 12:50 – OPENING CEREMONY – STAGE 1

13:00 – 13:30 – SPLENDID OPENING OF MEXICO PAVILION – MEXICAN PAVILION

13:00 – 13:25 – WOJCIECH CEJROWSKI – STAGE 1

13:30 – 13:45 – MONTENEGRO – PRESENTATION STAGE 1

13:50 – 14:05 – INDIA – DANCE PERFORMANCE – STAGE 1

14:05 – 14:20 – KAZAKHSTAN – DANCE PERFORMANCE – STAGE 1

14:00 – 15:00 – MEXICAN FORUM – SCENE 2 / CONFERENCE ROOM CLOSED; ENTRANCE BY INVITATION ONLY –

15:00 – 16:10 – 7 NEW WONDERS OF POLAND– STAGE 1

16:10 – 17:00 – BARTEK JĘDRZEJAK – STAGE 1

17:10 – 17:30 – INDIA – PRESENTATION – STAGE 1

17:30 – 18:00 – WOJCIECH CEJROWSKI – STAGE 1

 

21.10 – SATURDAY:

10:00 – 10:10 – PERFORMANCE – MEXICO – STAGE 1

10:15 – 10:45 – COOKING SHOW– KOREA – STAGE 1

10:45 – 10:50 – UZBEKISTAN – TOURISM PRESENTATION – STAGE 1

10:50 – 11:00 – UZBEKISTAN – DANCE PERFORMANCE – STAGE 1

11:00 – 11:15 – KAZAKHSTAN – DANCE PERFORMANCE – STAGE 1

11:15 – 11:30 – INDIA – DANCE PERFORMANCE – STAGE 1

11:00 – 13:00 PZM Conference “60th anniversary of the Motor Tourism Bureau of the Polish Motor Tourism Society” – MAIN SCENE- STAGE 2 – CLOSED; ENTRANCE BY INVITATION ONLY

12:00 – 13:00 – CUBA – PRESENTATION – CONFERENCE ROOM “GRAY”

13:00 – 14:00 – PANAMA – PRESENTATION – CONFERENCE ROOM “GRAY”

13:00 – 14:00 – SIMON RADZIMIERSKI – STAGE 2

14:15 – 15:15 – MONTENEGRO – PRESENTATION OF THE COUNTRY AND ITS TOURIST REGIONS. MEALS AND WINES TASTINGS AND SPECIAL COMPETITION WITH PRIZES INCLUDED.

15:15 – 16:15 SIMON RADZIMIERSKI – ” Jak hieny jadły mi z ręki, czyli Etiopia dla hardkorów ” – SCENA 2

13:00 – 14:00 – ANDRZEJ I TERESA WALCZAK – KAMPEREM PRZEZ ŚWIAT – STAGE 2

11:35 – 11:55 – MONTENEGRO – PRESENTATION – STAGE 1

12:00 – 12:25 – WOJCIECH CEJROWSKI – STAGE 1

12:30 – 13:00 – JAPAN – COOKING SHOW – STAGE 1

13:00 – 13:30 – COOKING SHOW – GREECE – STAGE 1

13:30 – 13:40 – INDIA – PRESENTATION – STAGE 1

13:45 – 14:00 – BELLY DANCE – MOROCCO – STAGE 1

14:00 – 14:25 – WOJCIECH CEJROWSKI – STAGE 1

14:30 – 14:45 – OLYMPUS – PRIZE GIVING CEREMONY – STAGE 1

14:50 – 15:10 – INDIA – PRESENTATION – STAGE 1

15:10 – 15:25 – MONTENEGRO – PRESENTATION – STAGE 1

15:30 – 16:00 – DAKKAR – GUADELUPE CATAMARAN CREW – STAGE 1

16:00 – 16:50 – MEXICO – COOKING SHOW – STAGE 1

17:00 – 17:25 – WOJCIECH CEJROWSKI – STAGE 1

17:30 – 17:40  – MEXICO – PERFORMANCE – STAGE 1

 

22.10 – SUNDAY:

10:00 – 10:15 – PRESENTATION – MONTENEGRO – STAGE 1

10:15 – 10:45 – COOKING SHOW – GREECE – STAGE 1

10:45 – 11:00 – BELLY DANCE – MOROCCO – STAGE 1

11:00 – 11:20 – PIOTRKÓW TRYBUNALSKI – MUSIC BAND

11:10 – 11:50 – CULINARY/COOKING SHOW – SLOWAKIA – STAGE 1

12:00 – 13:00 – SIMON RADZIMIERSKI – STAGE 1

13:00 – 13:10 – MEXICO – DANCING

14:00 – 14:15 – MONTENEGRO – PRESENTATION – STAGE 1

14:15 – 14:30 – KAZAKHSTAN – DANCE PERFORMANCE – STAGE 1

14:30 – 15:00 – MEXICO – CULINARY SHOW – STAGE 1

15:00 – 15:15 – INDIA – DANCE PERFORMANCE – STAGE 1

15:15 – 15:30 – INDONESIA – DANCE PERFORMANCE – STAGE 1

15:30 – 15:45 – PRESENTATION OF KUJAWSKO POMORSKIE REGION – STAGE 1

15:45 – 16:15 – KOREA – COOKING SHOW – STAGE 1

14:00 – 14:45 – ANDRZEJ I TERESA WALCZAK – BY CAMPER ARROUND THE WORLD– STAGE 2

 

ADDITIONALLY:

20.10 – FRIDAY

PIT CONFERENCE ROOM:

10:00 – 12:00 – INDUSTRY CONFERENCE

20.10 – FRIDAY  – 22.10 – SUNDAY

INDONESIA – INDONESIA STAGE – 3 DAY PROGARM OF ADDITIONAL ACTIVITIES

INDIA PAVILION – 3 DAY PROGRAM OF ADDITIONAL ACTIVITIES

JAPANESE MARTIAL ARTS (WORKSHOPS): KARATE, JUDO

 

* The organizer reserve the right to make changes to the event program.