FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW 2018-07-19T15:48:17+00:00

Jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Jak sam o sobie mówi: poszukiwacz ginących plemion Amazonii. Dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna. Jego programy goszczą na niejednej antenie. Pisarz i publicysta. Przez wielu uwielbiany za swoją charyzmę i niesamowity styl opowiadania.

Czyli Ola i Karol Lewandowscy – para 29-latków podróżująca swoim kolorowym busem po całym globie. A że busik liczy 9 miejsc, to zwykle do Oli i Karola dołączają przyjaciele, czytelnicy bloga, a nawet przypadkowi ludzie. W ten właśnie sposób Lewandowcy w ciągu 7 lat odwiedzili ponad 50 państw na 5 kontynentach. Przejechali ponad 200 tysięcy kilometrów i zabrali w podróż ponad setkę osób.

Kolejnym gościem World Travel Show 2018 będzie zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu Travelery organizowanego przez National Geographic Traveler Poland w kategorii „Podróżnik Online”, autorka blogaGlobstory – Kaja Kraska!

Jak sam o sobie piszę na swoim blogu – „Autostop stał się kluczem otwierającym nowe możliwości. Moją domenę stanowią wyprawy niskobudżetowe. Sport towarzyszy mi od zawsze.” O jego niesamowitych podróżach od Ameryki Środkowej po Azję przeczytacie na blogu !

Podróżuje po swojemu, w niektórych miejscach chce zostać na dłużej, zamieszkać. W ten sposób poznawała swój ukochany Oman.
Postanowiła dzielić się tą wiedzą prowadząc na facebooku fanpage „Oman – jedyny kraj na O”, stronę www.omania.pl i organizując wyjazdy do tego kraju.

Jak sami mówią o sobie – „opisujemy zarówno miejsca odległe (jak Kuba, Islandia, Wyspy Owcze, Japonia, Chiny czy Dubaj), jak również te bliskie, w Polsce. Od 2016 roku podróżujemy z naszą córeczką, której chcemy pokazywać nasz piękny świat! Stawiamy na planowanie wyjazdów na własną rękę, dlatego też służymy radami co, gdzie i jak!”

Ewa Chojnowska, autorka bloga „Szpilki w plecaku” po prostu nie może usiedzieć w miejscu. Podróżowała po całym świecie. Mieszkała w Chinach, była częstym gościem w Korei Północnej, ale najlepiej czuje się w Afryce Równikowej. O tym, że wyzwania jej nie straszne przekonała nas biorąc udział w programie „Wyspa przetrwania” Telewizji Polsat.

W Sczytowej Formie to projekt, który jest platformą do dzielenia się miłością, pasją i radością jaką dają góry. Jego autor – Tomek Habdas – ma na swoim koncie m.in. szczyty Mont Blanc czy Elbrus, a w przyszłym roku planuje atakować Kilimandżaro. Posłuchajcie jego niesamowitych opowieści podczas Warsaw Travelers Festival, które z pewnością zarażą Was miłością do gór!

Michał swoje podróże łączy z rozwojem osobistym, jak sam twierdzi – pomagają mu one lepiej poznać własnego siebie. Jego otwartość i miłość do życia ułatwiają mu nawiązywanie nowych znajomości i przełamywanie kolejnych barier. Spotkajcie się z nim podczas naszej imprezy i posłuchajcie jego opowieści, które z pewnością zachęcą Was do podróżowania!

Autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruje Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuje, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jest również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Emil Witt – 23 lata, podróżnik, surwiwalowiec, sportowiec, a także gość Warsaw Travelers Festival 2018 / I edycja! Od 5 lat zajmuje się eksplorowaniem zapomnianych zakątków Amazonii, pisze o tym artykuły, fotografuje i filmuje. Prowadzi też wyprawy jako przewodnik. A co robi w Polsce? Buszuje po lasach, w międzyczasie udziela wywiadów w mediach, prowadzi spotkania i warsztaty. Tyle już przeżył, że mówią o nim 70-latek po przejściach.

Bartek Szaro od ponad 4 lat podróżuje od Beskidu Niskiego po Ziemię Suwalską śladem osobliwości wschodniej Polski. Promuje niedoceniane miejsca, nieznane historie i lokalne inicjatywy tworzące osobowości Warmii, Mazur, Podlasia, wschodniego Mazowsza, Ziemi Lubelskiej, Świętokrzyskiej i Podkarpacia.

Goście World Travel Show 2017:

Wojciech Cejrowski

Jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Jak sam o sobie mówi: poszukiwacz ginących plemion Amazonii. Dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna. Jego programy goszczą na niejednej antenie. Pisarz i publicysta. Przez wielu uwielbiany za swoją charyzmę i niesamowity styl opowiadania. Podczas World Travel Show Wojtek opowie o swoich wyprawach, spotka się z fanami i rozda autografy. Na targach pojawi się też stoisko jego Sklepu Kolonialnego.

Aleksander Doba

„Podróżnik Roku 2015” w plebiscycie National Geographic, kajakarz i autor bestsellerowych książek. Niezwykle zdeterminowany człowiek, który nie waha się podejmować nawet najtrudniejszych podróżniczych wyzwań. I właśnie za to kochają go miliony. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni.

Nela Mała Reporterka

Mała podróżniczka, autorka książek dla dzieci, a także reporterka oraz gwiazda stacji TVP ABC. Gdy jako dziewięciolatka rozpoczynała swoją przygodę z telewizją była prawdopodobnie najmłodszą reporterką na świecie. Dziewczynka odwiedziła już m.in. Boliwię, Chile, Peru, Panamę, Kostarykę, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius.

Wojciech Kaliski i Filip Walczak

Wojciech Kaliski i Filip Walczak w styczniu 2018 zmierzą się ze światowym rekordem prędkości na trasie Dakar – Gwadelupa żeglując na sześciometrowym latającym katamaranie polskiej konstrukcji. Ich celem jest przepłynąć z Afryki na Karaiby w 9 dni!

Bartek Jędrzejak

Jeden z najpopularniejszych prezenterów pogody-dziennikarz, konferansjer, wykładowca. Od lat związany z telewizją. Karierę zaczynał w Telewizji Polskiej. Pracował w Wiadomościach, Panoramie, Teleeksspresie, Kurierze, TVP3. Obecnie jest prezenterem pogody w telewizji TVN, a na co dzień współpracuje z jednym z najchętniej oglądanym programem śniadaniowym Dzień Dobry TVN

Simon Radzimierski

Simon Radzimierski to 10-letni poszukiwacz przygód. Podróżowanie wyssał z mlekiem matki – swoją pierwszą podróż odbył mając zaledwie 4 miesiące, gdy rodzice zabrali go do Tunezji. Na swoim koncie ma już ponad 20 dalekich podróży – m.in. do Argentyny, Indonezji czy Tajlandii.

Kamperem przez Świat

Kamperem Przez Świat to strona gdzie znajdziesz informacje, ciekawostki i porady dotyczące podróżowania i organizowania wakacji kamperami oraz przyczepami kempingowymi a także relacje z podróży doświadczonych kamperowych weteranów.

Krzysztof Wielicki

Krzysztof Jerzy Wielicki to sławny polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. 

Pojechana

Czyli Aleksandra Świstow – florystka, dziennikarka, blogerka i podróżniczka. Okrążyła świat po drodze podejmując się różnych niezwykłych prac jak np. nauczyciela angielskiego w chińskim przedszkolu czy tancerka we włoskiej telewizji. Jak sama o sobie mówi – nie jest „wielkim podróżnikiem”, a po prostu lubi poznawać nowe miejsca, nowe smaki, nowych ludzi i być w ciągłym ruchu. No i oczywiście robić zdjęcia – miliardy zdjęć.

Elżbieta Dzikowska

Historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów. Autorka programu Pieprz i Wanilia.

Szymon Hołownia

Dziennikarz, publicysta i autor. Nosi go po świecie. Kilka lat temu trafił do Afryki i zostawił tam serce. Założył dwie fundacje Kasisi i Dobra Fabryka, które niosą pomoc w najbiedniejszych afrykańskich krajach.

Michał Cessanis

Zastępca redaktora naczelnego National Geographic Traveler, autor książki „Opowieści z pięciu stron świata” i redaktor naczelny portalu NaWalizkach.com.pl. Uwielbia Azję, zwłaszcza Sri Lankę, gdzie spotkał najsympatyczniejszych ludzi na świecie. Wraca tam regularnie, by popróbować lokalnej kuchni, wziąć udział w miejscowych obrzędach i festiwalach i by wykąpać się w oceanie indyjskim. Zabierze nas w podróż swoimi szlakami przez Sri Lankę.

Olek Hanusz

Jachtowy sternik morski, redaktor Forum Extremum, ratownik, instruktor pływania i narciarstwa. Eksplorował Bałtyk, Norwegię i Koło Podbiegunowe, a ostatnio udało mu się samotnie przepłynąć Atlantyk, niewielkim 6,5 metrowym, mieczowym, wykonanym własnoręcznie ze sklejki, jednomasztowym jachtem z ożaglowaniem gaflowym bez kabiny.

Andrzej Bargiel

Trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, trzeci w klasyfikacji generalnej pucharu świata, rekordzista świata w biegu na Elbrus oraz pierwszy polak, któremu w 2013 r. udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego wierzchołka.

Krzysztof Starnawski

Krzysztof Starnawski to polski sportowiec ekstremalny, płetwonurek, speleolog, taternik, ratownik TOPR. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz nurkowaniu pod lodem.

Miłka Raulin

 Z zamiłowania podróżnik, fotograf, organizator wypraw podróżniczych, pilot szybowcowy III klasy. Miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu. Uczestniczka zwycięskiej wyprawy do Peru w programie telewizyjnym „ Zdobywcy 2004”. Mama Jeremiego, spełniająca marzenie o zdobyciu wszystkich szczytów z Korony Ziemi realizując projekt „Siła Marzeń Miłki Raulin”. 

AdBuster

Człowiek, który doskonale wie, jak z testowania proszku do prania zrobić prawdziwe show.  W przerwach między testemi, razem z bratem – SciFunem – tworzy kanał TubeRaiders. Podróżowanie nie jedno ma imię, a urban exploring jest jednym z nich. Opuszczona kopalnia w USA? Czarnobyl? Niedostępne kanały pod Poznaniem? Długo nie trzeba ich namawiać na takie wyprawy. Im dalej, głębiej, bardziej tajemniczo, tym lepiej!

Piotr Pustelnik

Piotr Pustelnik to wybitny alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Z zawodu inżynier chemii, doktor Politechniki Łódzkiej. Wychowanek, wieloletni członek i kilkukrotny prezes Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi.

Karol Paciorek

Vloger, fotograf, autor. Od 2010 na YouTube. Twórca wielu serii internetowych. Obecnie prowadzi serię #KWTW – Kto Wie Ten Wie. Autor książki ‘Lekko Stronniczy – jeszcze więcej’ napisanej po zakończeniu serii tysiąca odcinków programu ‘Lekko Stronniczy’.

Łukasz Jakóbiak

Łukasz Jacek Jakóbiak – polska osobowość internetowa. Twórca i prowadzący programów internetowych – 20m2 i Jak mieszkają gwiazdy?, mówca motywacyjny i inspiracyjny.

KAMIL LODZIŃSKI

Założyciel Fly4free.pl. Ewangelizator w dziedzinie tanich lotów, przedsiębiorca, a przede wszystkim podróżnik. Opalał się na na Seszelach i Malediwach, wspinał na lodowce w Nowej Zelandii i na Alasce, podróżował samochodem po pustyni Atacama w Chile i bezdrożach Kazachstanu, nurkował w lagunach Polinezji Francuskiej i na Wielkiej Rafie Koralowej.

EWELINA KARPOWICZ

jedna z najbardziej „zalatanych” kobiet w Polsce, ponad 750 tysięcy kilometrów przebyła na pokładzie samolotów. Przeszło 70 odwiedzonych państw przed 30-stką. Na co dzień w zespole Fly4free.pl, prywatnie prowadzi profil instagramowy @travelela gdzie prezentuje swoje fotografie z podróży: od Sumatry, przez Australię, po Alaskę. Na #WTS17 będzie opowiadała i podpowiadała: jak kobieta może spakować się w bagaż podręczny na miesieczną podróż! Niemożliwe? A jednak!

JAKUB B. BĄCZEK

Złoty medalista mistrzostw świata jako trener mentalny i coach kadry narodowej siatkarzy Stéphane Antigi. Twórca lub współtwórca kilku marek, autor bestsellera „Zarobić Milion, idąc pod prąd”, zawodowy mówca.

FLYING LOCAS

Martyna Tchórz i Beata Jewtuch – polskie stewardessy lini lotniczych Ryanair z Majorki! Oprócz pasji do latania, dziewczyny prowadzą własny kanał youtubowy, na którym dzielą się wiedzą na temat zamieszkiwanej przez nie od 2012 roku wyspy oraz zachęcają do aktywnej turystyki i eksplorowania Balearów na własną rękę.