ATRAKCJE WORLD TRAVEL SHOW 2017:

Festiwal Podróżników

Spotkania z podróżnikami, ciekawe rozmowy, relacje z ostatnich wypraw oraz cenne porady – to właśnie Festiwal Podróżników i jego goście przyciągają na World Travel Show dziesiątki tysięcy odwiedzających. Przez trzy dni na Festiwalu gościć będzie nawet kilkudziesięciu obieżyświatów. Wśród nich zarówno znani z anten telewizyjnych i radiowych, jak i ci dzielący się swoimi przygodami w książkach, czy na blogach podróżniczych, a także Youtuberzy. W ubiegłym roku byli z nami m.in.: Martyna Wojciechowska, Aleksander Doba, Marek Kamiński, Mateusz Kusznierewicz i Nela Mała Reporterka.
Znamy już pierwszych gości tegorocznej edycji Festiwalu Podróżników. To youtuberzy, którzy z entuzjazmem podchodzą do podróżniczych wyzwań i przygód – jeżdżą w nietypowe miejsca, eksplorują ciekawe budowle, przecierają dawno zapomniane szlaki. Poznajcie ich lepiej:

Wapniak

Maciej „Wapniak” Wapiński tworzy największy kanał o samorozwoju w Polsce. Na swoim przykładzie, w serii „Od zera do Bohatera” pokazuje, jak można rozwinąć i polepszyć swoje życie. Jest człowiekiem – eksperymentem ponieważ nie ma rzeczy których nie chciałby spróbować nauczyć się czy eksplorować. Brał udział w zawodach Crossfit, był na wyprawie na Grenlandii, pokonał nieśmiałość, schudł, skoczył ze spadochronem, morsował, nauczył się strzelectwa dynamicznego, driftu samochodem, gry w pokera na zawodowym poziomie – Czas pokaże co jeszcze zrobi. A po co? Wszystko po to, żeby pokazać że w życiu można osiągnąć wszystko jeśli tylko się chce! Prawdziwy rozwojowy męski lifestyle!

AdBuster

Człowiek, który doskonale wie, jak z testowania proszku do prania zrobić prawdziwe show. Mistrz w demaskowaniu niedoskonałości produktów oraz spotów reklamowych. Dzięki niemu nikt nie nabierze się na nieuczciwe sztuczki reklamodawców. W przerwach między testami, razem z bratem – SciFunem – tworzy kanał TubeRaiders. Podróżowanie nie jedno ma imię, a urban exploring jest jednym z nich. Opuszczona kopalnia w USA? Czarnobyl? Niedostępne kanały pod Poznaniem? Długo nie trzeba ich namawiać na takie wyprawy. Im dalej, głębiej, bardziej tajemniczo, tym lepiej!

Karol Paciorek

Vloger, fotograf, autor. Od 2010 na YouTube. Twórca wielu serii internetowych. Obecnie prowadzi serię #KWTW – Kto Wie Ten Wie. Autor książki ‘Lekko Stronniczy – jeszcze więcej’ napisanej po zakończeniu serii tysiąca odcinków programu ‘Lekko Stronniczy’.

Globstory

Globstory to kanał inspirowany życiem na obczyźnie. Jego prowadząca Kaja mieszkała m.in. w Turcji i Barcelonie. Jak sama twierdzi, nie prowadzi typowego vloga, ale dzieli się ciekawostkami, spostrzeżeniami czy poradnikami „z przymrużeniem oka”.

Urbex History

Grupa eksploratorów z pasją do historii. Zwiedzają i filmują opuszczone miejsca, często tajne lub niedostępne dla większości osób. W każdym z ich materiałów jest motyw historyczny. Zwiedzili wiele miejsc w Polsce, jak chociażby Tajne radzieckie miasto w Polsce – Pstrąże – ale też i poza granicami naszego kraju np. Czarnobyl, Radioaktywną Zone i Prypeć.

ELFIK TV

Elfik na swoim kanale uczy rysunku. Specjalizuje się w fotorealizmie, fascynuje ją psychologia i filozofia rysunku. Poza materiałami stricte tutorialowymi dzieli się z widzami kulisami życia rysownika, radzi z jakich przyborów warto korzystać, a jakich zdecydowanie unikać. Nietypowym wizerunkiem i dużą wiedzą szybko zjednała sobie sympatię wielu młodych widzów. Jakiś czas temu wyprowadziła się na Teneryfę, gdzie kontynuuje swoja youtubową przygodę.

Łowcy Przygód Telewizja

Tajemnice, przygody, ciekawe miejsca, zapomniane szlaki, mroczne legendy, fascynujące budowle i wiele, wiele więcej!

So Kayka

Jedyny taki kanał taneczny w Polsce. Kaja pokazuje w nim, jak zacząć swoją przygodę z tańcem, udziela rad, jak ćwiczyć i czego unikać, a także odpowiada na najczęściej zadawane pytania. Oprócz tego nagrywa vlogi, na których odwiedza najróżniejsze zakątki świata.

Kamil – In Travel

Kamil jest uzależniony od podróżowania! Kocha podróże i wszystko, co związane jest z odkrywaniem świata. Każdą wolną chwilę stara się wykorzystać aktywnie, obierając za cel kolejne rejony świata.

Ale lufa!

Kanał prowadzony przez prawdziwych miłośników wspinaczki. Twórcy opowiadają o górach, zdradzają szczegóły przygód, które tam na nich czekają i pokazują wyjątkowe widoki. Materiały na kanale posiadają swój unikalny styl i są nie lada gratką dla wszystkich miłośników wysokości!

Camper&Caravan Show

Dwie hale pełne kamperów, domków mobilnych, a także sprzętu outdorowego: wyposażenia kempingowego, sprzętu turystycznego, sportowego i rekreacyjnego. Oferta najnowszych polskich i światowych producentów w jednym miejscu, a do tego zjazd załóg karawaningowych z całej Europy.
Zobacz więcej – przejście do strony salonu

ZOBACZ WIĘCEJ

Warszawski Salon Jachtowy

Misją Warszawskiego Salonu Jachtowego jest promocja polskiej branży stoczniowej. Odwiedziny w Salonie będą świetną okazją do zapoznania się z tak szeroką ofertą jachtów i łodzi, a także sprzętu i akcesoriów polskich i światowych producentów. Ale to nie wszystko, bo nowością Salonu będzie także Strefa Nurkowania prezentująca cały sektor turystyki nurkowej (sprzęt, wyprawy nurkowe i szkoły nurkowania).

ZOBACZ WIĘCEJ

Festiwal Kultur Azji

Azja zachwyca wszystkich swoją niezwykłą różnorodnością, a jej odmienność kulturowa przyciąga Europejczyków w magiczny sposób. Festiwal Kultur Azji stanowi przegląd oferty turystycznej i kulturalnej tego fantastycznego, a wciąż jeszcze nieodkrytego przez Polaków kontynentu, zamieszkiwanego przez wiele narodów. Podczas wydarzenia można poczuć orientalny, azjatycki klimat i zainspirować się do prawdziwej wyprawy.

Nasz Festiwal to błyskawiczna przygoda z Azją w samym centrum Europy:

  • pokazy tradycyjnych tańców,
  • koncerty,
  • Dragon Dance,
  • pokazy i warsztaty kulinarne, połączone z degustacjami.
ZOBACZ WIĘCEJ

Strefa krajów i regionów świata

Przyjdź na Targi World Travel Show i przeżyj trzydniową podróż dookoła świata! W Salonie Turystyki Krajowej i Zagranicznej zaprezentują się atrakcyjne turystycznie kraje oraz regiony z całego świata. Już teraz możemy potwierdzić udział organizacji turystycznych, promocyjnych i samorządowych z w/w krajów i regionów:

Belgia – Brussels Capital Region

Belgia – Walonia – Bruksela – Urząd Promocji Turystyki

Cypr – Cypryjska Organizacja Turystyczna

Czarnogóra – National Tourism Organization Of Montenegro

Czechy – Jihomoravský Kraj

Czechy – Central Bohemia

Czechy – Czeska Centrala Ruchu Turystycznego

Gruzja – regiony: Imereta, Racha, Megrelia

Kuba – Cuban Tourism Board

Kuba – Ambasada Kuby w Polsce

Litwa – Kauno Region (Region Kowno)

Maroko – Moroccan National Tourist Office

Meksyk Ambasada Meksyku w Polsce

Meksyk – Sectur – Secretaria De Turismo – Berlin

Niemcy – Brandenburgia – region – Kunst- und Kreativhaus Rechenzentrum

Panama – Ambasada Panamy w Polsce

Peru – Ambasada Peru w Polsce

Słowacja – Žilinský turistický kraj

Słowacja Bratislava (Bratysława) – Słowacja

Słowacja Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej

Słowacja Visit Kosice – Miasto Koszyce

Słowenia – I Feel Slovenia

Szwecja – Visit Sweden

Wielka Brytania – Visit Kent – region

Ukraina – Rivne Regional State Administration

Ukraina – Vinnytsia Regional State Administration

Wenezuela -Ambasada Wenezueli

Węgry – Szigetkoz Tdm – region węgierski

Węgry – Szigetszentmiklós – Kis-Duna mente TDM Nonprofit Kft. – miasto